Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Відкритий лист до віце-президента Джо Байдена

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Джозеф Байден

Шановний пане віце-президент! Дякуємо за вашу підтримку України — дипломатичну, економічну, а тепер — у військовому стосунку, хоча й символічну. Нещодавнє повідомлення про несмертельну військову допомогу має, принаймні, бути прикладом для наших союзників і підтримати тендітний, але неприборканий дух України. Україну підбадьорив ваш візит і ознаки підтримки в інших сферах також.

На жаль, Російську Федерацію (РФ) це не стримало, і це не повинно нас дивувати. Стримування може бути дієвим у випадку, якщо сама Росія відчує невпевненість і страх. РФ розуміє тільки силу та поважає тільки сильних. Символи губляться для росіян, особливо таких ворожо налаштованих росіян, як Путін. Із цієї причини в центрі уваги тепер має бути військова допомога, яка дасть Україні змогу реально захистити себе й своїх сусідів.
Отже, ми й наші союзники повинні зробити значно більше. Ми намагаємося запевнити нових членів НАТО навколо України підтримкою повітряної оборони та військовослужбовців. Водночас, будь ласка, прошу зв’язатися з нашими давніми союзниками по НАТО й попросити їх надати Україні, принаймні, символічну військову допомогу, хоча би несмертельну, якщо ви так вважаєте за краще. Я хотів би зазначити, що немає нічого несмертельного в російських намірах чи діях дотепер. У кожному разі, уся військова допомога, як наша, так і наших союзників, має бути доставлена швидко, бо часу дуже мало.
З огляду на неминучість, а також поширеність російської загрози (загрозу відчуває не тільки Україна, а й сусіди України, які є членами НАТО), мабуть, у цей час доречно було би звернутися до Президента з проханням призначити Україну «Важливим союзником не-членом НАТО» негайно й діяти з повною та необмеженою збройною допомогою.
Як я зрозумів після спілкування із членами Конґресу США по обидва боки (у тому числі, членів комітетів і підкомітетів, що займаються збройними силами), таке призначення для України було запропоноване Президентові безпосередньо окремими членами Конґресу й вони чекають на його відповідь.
Такий тип дій матиме подвійний ефект: по-перше, надішле набагато сильніше повідомлення Росії, що ми дуже серйозні в нашій рішучості стримати її у веденні війни проти світу, і по-друге – дозволить Україні підготуватися адекватно та своєчасно до російського нападу, таким чином запобігаючи подальшій російській аґресії, можливо, навіть на території НАТО. Польща й країни Прибалтики висловили заклопотаність не тільки щодо долі України, але й щодо власної безпеки. Польща навіть послалася на статтю 5 Статуту НАТО. Насправді, аґресія РФ стала причиною занепокоєння з боку світової спільноти.
Навіть власні пропагандисти або апологети Путіна не можуть із чистим сумлінням заперечити того, що зараз увесь світ стурбований і виступає проти російської аґресії. Це видно не тільки з наших конкретних дій, але й із риторики наших союзників по НАТО та європейців, а також усього світового товариства. Росія отримала офіційні закиди як на Раді безпеки ООН, так і на Генеральній асамблеї. РФ зберегла зухвалість перед обличчям всебічної критики, але ця поведінка тільки зробила її ще більшим ізгоєм. У кінцевому рахунку, ми повинні скріпити риторику з боку наших союзників конкретними заходами.
Реальна необмежена збройна допомога Україні під позначкою «Важливого союзника не-члена НАТО» заохотить інших союзників зробити свій внесок. Ми повинні вчинити так не тільки задля допомоги українському народу, але, можливо, для порятунку всього світу від такого збройного вибуху, якого історія не знала досі. Беручи до уваги роки вашого перебування на державній службі, скажу, що ніхто не має більше можливості для передбачення того, що може статися, коли обставини виходять із-під контролю, а вони рухаються в цьому напрямку стрімко. Аґресія РФ повинна бути зупинена негайно.
Дякую, пане віце-президент, за ваші зусилля. Ми звертаємося до вас, щоби допомогти зміцнити лідерство Америки в цій глобальній кризі та посприяти порадами Президенту як лідеру вільного й демократичного світу. Немає жодних сумнівів, що ця криза України є історичною й має величезний масштаб. Як американець, я дуже пишаюся керівництвом Америки та його діями. Проте очікую, що буде зроблено ще більше.

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply