Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Відкритий лист до русинів Закарпаття

Автор:

|

Квітень 03, 2014

|

Рубрика:

Відкритий лист до русинів Закарпаття

Дорогі наші брати Закарпаття, ми всі – сини одної матері України, яка піднеслася до вершин як Київська Русь, пройшла довгий історичний шлях, що завершився Самостійною Соборною Державою, котра нас усіх об’єднує, і ми тим радіємо й пишаємося.
Наша історія – складна, ми були й залишаємось лемками, гуцулами, бойками або галичанами, але в ширшому розумінні, ми всі — українці. Треба додати, що ми всі були також русинами, але в процесі націотворення, яке відбулось у ХІХ ст., під час Всеєвропейської Весни Народів, українці, а отже, усі племена, і між ними – і русини, знайшли свою національну ідентичність. Це взяло трохи часу. Під Австрією всі українці були русинами, або, як казали австрійці, рутенцями. Наприкінці ХІХ й на початку ХХІ ст.ст. ми бачимо вже поділ між русинами.
Ситуація почала змінюватися, коли галичани дійшли до вищого щабля національної свідомості. Відтоді починається конфронтація між русинами, котрі бачать себе як частину великого українського народу, і русинами-москвофілами, для яких центром ідентичності була Росія, що допомагала їм фінансово, як писав провідник москвофілів Марков у своїх рапортах від 6 лютого 1909-го, як також у рапорті від 28 липня 1913 року.
Звісно, у той час русини могли мати надію на допомогу Росії, але що можна сказати тепер про русинів Закарпаття, котрі, живучи в Україні, у своїй демократичній державі, пишуть листа до диктатора Росії Путіна з проханням захистити «русинський народ» на Закарпатті від ґеноциду?
Лист русинів Закарпаття (а може, це – тільки лист одного провокатора?) — це немов замовлена пропаганда Кремля проти українського народу з метою створити «Русский мир», як це пропагує московський патріярх Кирило. Але чому жертвою цієї негідної пропаганди мають стати чесні люди українського Закарпаття?
Прес-служба Українського конґресового комітету Америки

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...