Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Відкритий лист до посла Німеччини в Україні

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Відкритий  лист до посла  Німеччини в Україні

Надзвичайному і Повноваженому послу Федеративної Республіки Німеччина в Україні, достойному доктору Гансу-Юрґену Гаймзьоту

Ваша достойносте!

Ми пишемо до Вас у зв’язку з деяким занепокоєнням світової української громади. Надання притулку вашим посольством 1 березня 2012 року лекції «Бандера — фашист» польсько-німецького вченого-початківця, відомого тільки своїми екстремістськими заявами, вважається нами сиґналом про антиукраїнський ухил із боку уряду Федеративної Республіки Німеччина (ФРН). Наша позиція полягає в тому, що, тоді як рішення про проведення цього заходу, можливо, прийняв просто хтось у вашому посольстві, провина, на жаль, повністю лягає на уряд ФРН.

Це — не питання свободи слова чи академічної свободи, кожна з яких взаємно шанується. Крім того, ми не будемо оцінювати обізнаності чи не­обізнаності посольства з предметом. Із цієї причини ми утримуємося від виправлення будь-яких обурливих заяв, зроблених під час презентації. Нам нічого обговорювати із цього приводу з німецьким посольством. Степан Бандера був українським націоналістом ХХ ст., який боровся за українську незалежність. Він був героєм для нас і, звичайно, ворогом для інших. Він боровся проти імперської Польщі, радянської Росії та нацистської Німеччини, які окуповували Україну в різні часи, задля українського народу. Польські, російські, німецькі, українські й інші вчені можуть обговорювати його діяльність та праці. Посольству, яке розташоване в Києві, Україна не надавала повноважень для цього.

Ми цінуємо більшість зусиль, спрямованих на розвиток освіти та поширення інформації. Тим не менш, у випадку, коли назва лекції сама по собі є грубо провокаційною та її читає академік, не відомий науці, хіба з екстремістських хвастощів, це повинно бути достатньою підставою для Вашого бюро відхилити запит на гостинність. Крім того, Ваш офіс мав бути достатньо обачним, аби з’ясувати, чому жодний поважний навчальний заклад в Україні не був готовий провести цей захід. Схоже, Ваш офіс оглух і осліп одночасно.

У зв’язку з неповагою й очевидним виходом цієї події «далеко за рамки», оскільки це досить незвичайно для будь-якого посольства — так ретельно публічно копирсатися в історії та громадянах приймаючої країни, це може привести нас до думки, що хтось у вашому посольстві має завдання принизити й образити українців. Також є вірогідність того, що просто було допущено помилку або пропущено повз увагу й посол виявився останньою людиною, яка дізналася про це.

Ми хотіли би запропонувати Вам з’ясувати, чому та як ця подія відбулася, і надати свої висновки з переконливим поясненням. Альтернативно повинні бути надані щирі вибачення світовому українству за помилкове рішення. Вам ця подія може видатися незнач­ною, з обмеженою участю, але запевняємо вас, що резонанс від неї був значним.

Будьте певні, що ми готові піти в цьому питанні набагато далі. Ми маємо намір розпочати зі заклику українців від України до Нової Зеландії бойкотувати продукти німецького виробництва, відмовитися від поїздок до Німеччини й навіть організувати демонстрації перед німецькими дипломатичними місіями по всьому світу. Нарешті, позаяк цей наклеп трапився за участю німецького посольства, яке можна вважати територією Німеччини, ми готові допомогти тим членам сім’ї Бандери, які вижили, розглянути можливість звернення в суди за наклеп проти Німеччини. Ці варіанти ми розглядаємо неохоче, але, якщо ви не співпрацюватимете в площині виправлення помилки, ми будемо рішучими.

Німецько-українські відносини повинні бути об’єктом великого інтересу для обох країн у зв’язку з близькістю, загальноекономічними та політичними амбіціями, спільними гуманітарними проблемами. Враховуючи розміри й стратеґічне розташування двох країн, це — не дрібні амбіції та проблеми. Ми впевнені, що ви цінуєте ці взаємини. Тому розумієте необхідність поважати одне одного та, відповідно, культуру й історію. Це включає в себе бодай дипломатичне шанування героїв наших народів.

Ще багато належить зробити в галузі подальшого зміцнення українсько-німецьких уз дружби. На жаль, останні події у вашому посольстві були кроком назад. Ми щиро сподіваємося, що ви тепер зробите крок уперед.

Із повагою

Аскольд С. Лозинський, голова Світової конференції українських державницьких організацій;

Борис Потапенко, секретар Світової конференції українських державницьких організацій

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply