Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Відкритий лист до депутатів ВРУ

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Відкритий лист до депутатів ВРУ

Пані/панове депутати!
Звертаюся до вас, депутатів Верховної Ради України (ВРУ), народних обранців, які мають обов’язок стояти на сторожі цілісності Української держави, станьте всі в один ряд на захист української мови, урятуйте її від повної деградації та занепаду. Рішуче припиніть дії ворогів українського народу, які, що прикро стверджувати, є й серед вас, народних обранців. Більшість із призначених людей до державних органів, провадять жорстоку антиукраїнську політику. При аналізі їхньої діяльності складається враження, що вони гірші за німецьких нацистів. Діють ворожо, з особливою цинічною підступністю проти українства. Негайно потрібні засадничі законодавчі акти, які би закріплювали розвиток української мови в усіх сферах суспільного життя. Особливо в галузі освіти, де сьогодні через антиукраїнські дії профільного міністра Д. Табачника зрадники нашого народу стають героями, а справжні віддані сини України оголошуються ворогами.
Конче потрібно навести лад на телебаченні, в україномовному видавництві та засобах масової інформації тощо. Треба припинити анархію й призначити відповідні кошти на переклади та дублювання українською мовою всіх тих творів, які перебувають у просторі загального вжитку. Для того треба створити потужні державні видавництва з перекладу літератури та професійні студії перекладу творів кіномистецтва. Коли наші парламентарії співають національний Гімн, де є такі рядки: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу», чи сповна розуміють усі значення тих слів? Неодноразово з трибуни ВРУ лунають голоси про європейський вибір України, про те говорить і Віктор Янукович. На переконання багатьох чесних людей, такі твердження й декларації означають, у тому числі й прийняття європейських цінностей. Як можна зрозуміти те, що Президент України ставить на чільні стратегічні посади недавніх громадян Росії, колишніх кадебістів або офіцерів збройних сил Росії? Існуючий режим п. Януковича своїх політичних супротивників намагається не лише ув’язнювати, але й фізично винищувати. Кожен із депутатів особисто відповідальний за майбутню долю кожного окремого громадянина та за долю цілої нації. Так само як обов’язком християнина є милосердя. Обов’язком, який кожен із нас має сповнювати, як кожен парламентарій має творити законодавство, сперте на Біблію та Конституцію, яке повинно служити інтересам корінного українського народу.
В Україні, як ніде в Європі, а то й у світі, мову народу знищується на всі способи. Мало цього, усупереч Конституції України, європейським законам про мови, парламент України голосами «піаністів» приймає закон Колесніченка-Ківалова, який є однозначно спрямований на повне знищення української мови, що не встигла відродитися після імперсько-комуністичного ярма.
Покажіть хоч одну цивілізовану державу у світі, де би народні обранці чи виконавча влада працювали проти мови корінного народу. Постійно живу в Канаді, у місті Торонто, користуюся повними правами як громадянин, але мене зобов’язують певні закони та Конституція, яку кожен громадянин зобов’язаний виконувати. У Канаді, й не лише в ній, прямо неможливим є таке, щоби прем’єр-міністр не володів державною мовою. Так, як це є в Україні, де президент Янукович призначає на високі державні посади людей — україномовних анальфабетів, не спроможних навіть зачитати текст українською мовою, для них написаний. Це – міжнародний скандал і компрометація.
Те, що я побачив і почув протягом року, перебуваючи в Перемишлі, по обидва боки кордону, — це встрісаючі образи, які провадять до великої катастрофи. Насуваються рефлексії, що в Україні діє змова антиукраїнських сил, які зсередини ведуть диверсійну антиукраїнську політику в державі. Із того приводу чимало чесних людей заявляє про своє цілковите невдоволення, а це провадить до непередбачуваних трагічних наслідків.
Із великою прикрістю треба ствердити, що протягом двох останніх років російськомовна аґресія суттєво посилилася, а зокрема, помітно це на Першому каналі українського телебачення, де український культурно-інформаційний простір повністю зазнає нахабного впливу з боку Росії, і тим брутально витискається українську мову з українського ефіру. Люди, які не знають російської мови, змушені русифікуватися. Отже, телевізійні передачі не створюють умов, щоб удосконалювати та поглиблювати рідну мову, а змушують переходити на мову північного сусіда. На цьому каналі подається всяка підступна та принизлива шміра, головна мета якої — втягти глядача в проімперські сіті російської мови. Постає питання: якими нам далі бути? У якій державі ми живемо? Ніби офіційно говориться одне, а на ділі українців позбавляють національної гідності, чесності та поваги до рідного у своїй державі. Українець не може бути собою й не може гордитися своєю історією та культурною спадщиною.
Покажіть країну, у якій влада намагається «ощасливити» народ, насаджуючи йому мову північного сусіда, а тих, хто стає на захист рідної української мови, кліка президента Януковича називає націонал-фашистами або націоналістами.
У зв’язку з тим звертаюся до патріотичних кіл у ВРУ: прошу мобілізувати всі прогресивні сили в стінах ВРУ та поза парламентом, а також поза межами української держави, на захист української мови й української цілісності та незалежності. Рідна мова й суверенітет держави — це дві основні чесноти, на яких будуються всі інші морально-політичні та національно-культурні цінності як одиниць, так і всього суспільства. Тенденційний, а то й ворожий підхід до тих цінностей — це практичний вияв ворожого ставлення до народу та його держави. Депутати мають наданий народом мандат, і це зобов’язує та покладає на обранців обов’язок захищати народні інтереси й стати в обороні національних пріоритетів. Якщо український парламент не зрозуміє цього, то він не лише втратить залишки авторитету, але буде відповідно оцінений не лише власним народом, а й усім світовим цивілізованим співтовариством.
Ярослав Стех

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply