Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 29, 2020

Найвпливовіших жінок світу закликають вжити санкцій проти Януковича

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Найвпливовіших жінок світу закликають вжити санкцій проти Януковича

Відомі жінки України — літератор Ліна Костенко, співачка Ніна Матвієнко та політик Олександра Кужель — звернулися з відкритим листом персонально до понад 20 найбільш відомих і впливових жінок зі закликом застосувати санкції щодо керівництва України, щоби змусити його адекватніше реаґувати на заклики міжнародної спільноти про звільнення Юлії Тимошенко й інших політв’язнів.

«Ми, жінки України, звертаємося особисто до вас і всіх відомих і впливових жінок світу з проханням підтримати нас у нашій місії захисту спільних для нас ідей гуманізму та прав людини. Ваша особиста підтримка протидії порушенню прав людини в Україні з боку світової спільноти й міжнародних правозахисних інституцій має надзвичайно важливе значення для збереження ґарантій безпеки наших родин і нашого народу», — ідеться в листі.

Автори звернення вважають, що міжнародний жіночий рух проти політичних репресій і за захист прав людини в Україні є потужною правозахисною силою, яка може вберегти народ від нових репресій і зупинити беззаконня, що чиниться в країні.

«Лідера політичної опозиції, екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко безпідставно засуджено й брутально кинуто до в’язниці за раніше прийняті нею політичні рішення, оцінку яким повинен давати не суд, а виборці — народ України. Юлія Тимошенко є найбільш успішною жінкою-політиком на всьому пострадянському просторі — на президентських виборах 2010 року, які вона з незначним відривом програла чинному президенту, її підтримало майже 12 мільйонів українців», — зазначено в листі.

Водночас, підписанти наголошують, що річ навіть не в тому, що в Україні стало більше на одного політв’язня. «Щодня за ґрати кидають безневин­них людей, яких ми не знаємо, — щодня заламують руки комусь тільки за те, що він хоче жити в людяній державі й мати право бути людиною. Масштаби цього лиха — значно більші: беззаконня, вчинене над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценком, іншими політв’язнями, зробило вразливим і беззахисним життя кожної людини в Україні», — вважають автори документа.

Цей лист отримало понад 20 найбільш відомих і впливових жінок планети, у тому числі: Анґела Меркель, канцлер Німеччини; Гіларі Клінтон, державний секретар США; Джулія Гіллард, прем’єр-міністр Австралії; Даля Грібаускайте, президент Литовської Республіки; Кетрін Ештон, віце-президент Єврокомісії та Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої й безпекової політики; Крістіна Фернандес, президент Арґентини; Ділма Руссефф, президент Бразилії; Тар’я Халонен, президент Фінляндії; Мішель Обама, перша леді США; Еллен Джонсон-Сірліф, президент Ліберії й лауреат Нобелівської премії миру 2011 року; Аун Сан Су Чжі, генеральний секретар Національної ліґи за демократію (М’янма) і лауреат Нобелівської премії миру 1991 року, й інші. Окремо лист було надіслано до Ради жінок — світових лідерів.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply