Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Маркіян-Матей Павлів (1958-2016)

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Маркіян-Матей Павлів (1958-2016)

Маркіян-Матей Павлів
Із невимовним жалем ділимося сумною звісткою, що 18 липня ц. р. після важкої недуги, на 58-му році життя, відійшов у вічність наш найдорожчий син Маркіян-Матей Павлів, син Ірини й Ореста. Він народився 20 січня 1958 року в Торонто. Виростав із двома сестрами, Людмилою та Меланією, та братом Христофором. 1967-го родина переїхала у Монреаль.
Тут Маркіян закінчив українознавство та середню школу. 1973 року вчився в Римі у Папській українській семінарії. Відтак закінчив Університет Concordia бакалавром із Urban Studies. Однак не працював у цій галузі, бо захоплювався скульптурою й унікальними архітектурними спорудами. Невдовзі, у власній майстерні, важко працював і творив у металі цікаві скульптури та речі практичного вжитку. Дотепер при каналі Lachine у Монреалі видніється твір його рук — величезна металева чорна плита з виритим написом Fleuve і хвилі, що означає французькою широка ріка. За проектом мисткині Сюзанни Стромберґ, з приводу Року родини 1993-го, він створив скульптуру в металі та міді Osmosis — постать жінки і чоловіка, висотою 10 стіп, яка зараз стоїть у Rideau Hall в Оттаві (резиденція Роя Гнатишина, колишнього губернатора Канади). 2008 року за проектом цієї мисткині Маркіян виконав ще один твір із оцинкованої сталі, висотою 15 стіп, Aspire & Become — Open Hand To Heal The Youth, яка стоїть у Бер-Шебі (Ізраїль). Для відомого Guzzo Cinema у Монреалі мистець виконував
крісла та поручні. Все це він творив із великою прецизністю і задоволенням.
Був ентузіастом спорту curling. Найбільше любив дачу на пластовій оселі «Батурин», де проводив безжурні літні дні. Жив Маркіян у прекрасному ставленні до своїх батьків, сестер, брата та друзів та у кожній потребі був готовий допомогти. Щасливо прожив три роки з дружиною Ніною Мисан і дітьми Ларисою й Адріяном. У своїй душі завжди знаходив місце на привітність, радість, тишу у тій важкій боротьбі свого життя.
Складаємо щиру подяку о. Роману Лагола й о. Назарові за молитви та духовну розмову в лікарні, о. Ігорю Куташу — за молитви. Сердечно дякуємо о. Ігорові Ощіпко за уділення Святої Тайни Єлеопомазання, за Служби Божі, за відправу похоронних обрядів. Дякуємо друзям і знайомим за висловлювання співчуття, молитви та численну участь у похоронах. Дякуємо п. Чулій та хорові за спів у Панахиді. Сердечне спасибі бандуристові Володимиру Моті за відспівання «Видиш брати мій».
Покійний залишив у глибокому смутку маму, недужого батька, сестер, брата, дружину, пасербів, похресниць, племінниць і рідню у США й Україні.
На нев’янучий вінок в пам’ять Покійного Маркіяна Павліва, котрий був активним членом «Пласту», родина просить складати пожертви на відновлення каплиці Святого Володимира й Ольги на пластовій оселі «Батурин» (провінція Квебек), та висловлює щиру подяку за складені пожертви, які можна надсилати на адресу:
Chapelle-Baturyn Act 3715
Casse Populaire Ukrainienne de Montreal
c/o Martha Mayer, CPA, CA
Chapelle Fund
3250 rue Beaubien Est
Montreal, QC H1X 3C9

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply