Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Лист СКУДО до президента ЄП

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Лист СКУДО до президента ЄП

Достойному Мартіну Шульцу, президенту Європейського парламенту

Шановний пане президенте! Світова конференція українських державницьких організацій (СКУДО) є світовим координаційним органом українських патріотичних неурядових організацій, що працюють на підтримку української держави й українського народу. Оскільки нашою метою є надання допомоги українському народові, наша ідеологія є націоналістичною, схожою на ідеологію Джорджа Вашинґтона в Америці, Вінстона Черчілля – в Об’єднаному Королівстві, Шарля де Голля – у Франції, і багато-багато інших. Ми назвали тільки деякі з них.
Метою цього нашого послання є вирішення одного необ’єктивного пункту в останній (від 13 грудня ц. р.) резолюції щодо України. Ми згодні загалом зі спрямуванням документа, за винятком деяких гіперболічних висловлювань у зв’язку з недавніми виборами в Україні. Наприклад, у пункті 1 заключної частини ви висловлюєте співчуття з приводу недавніх виборів, спираючись на звіти ОБСЄ, але ваші висловлювання – необґрунтовані, і, по суті, суперечать цим доповідям. Слід зазначити, що висновки Європейського парламенту (ЄП) були однаковими з ОБСЄ. Тим не менш, виправлення цієї помилки не є метою нашого листа.
Ми стурбовані пунктом 9 заключної частини резолюції щодо українського націоналізму й партії «Свобода». У той час, як опозиція в Україні вирішила мало або взагалі не звертала жодної уваги на цей пункт (думка висловлена Арсенієм Яценюком), ми вважаємо, що ідея, викладена в цьому пункті, вельми образлива для українського народу й не може бути трактована просто як справа рук болгарських «прогресистів». Болгарія має цікаву історію співпраці з Османською імперією, Третім рейхом і радянською машиною для вбивства. Остання була названа «прогресивною» також.
Наше занепокоєння посилюється коментарями в пресі від польського члена ЄП, який оприлюднив додаткові зневажливі зауваження про український націоналізм. Вам може бути цікаво довідатися, що Польща має свою історію трьох вторгнень на українську територію, була відповідальна за кривавий гніт українського народу в першій половині ХХ ст. на українській території, який називали «пасифікацією», і розробила мерзенні схеми етнічної чистки українців у Польщі в 1940-х рр., котрі назвала «репатріацією» та «переселенням».
Українці як нація ніколи не були ксенофобами чи шовіністами. Це частково склалося через той історичний факт, що вони були, в основному, пригнобленими й підкореними з 1240-го по 1991 рік. На щастя, час від часу вони були націоналістичними. Зараз партія «Свобода» є прикладом такого націоналістичного підходу в той час, коли Україна є незалежною, але глибоко помилкова у своїй національній ідентичності, через роки іноземного гніту, найбільш сумно відомими в плані жорстокості і тривалості — Росією (у різних формах) і Польщею.
Звичайно, деякі члени «Свободи» є расистами, антисемітами й ксенофобами, так само як є такі в лавах Республіканської партії в США або будь-якої іншої великої політичної партії. «Свобода» у своїй ідеології або платформі не підтримує такі погляди. Політика «Свободи» зумовлена турботою про добробут українського народу, не атакуючи або зневажаючи якусь іншу країну, якщо ця країна не виступає проти кращих інтересів українців.
ЄП було би варто вибирати свої слова й почуття ретельніше, щоби не образити нації, яка є невід’ємною та важливою частиною європейської спільноти де-факто та має довгу історію, яка є бездоганною. Україна хоче бути робочим компонентом цього співтовариства де-юре. Ми сподіваємося, що ЄП хоче української участі в Європі також. Тим не менш, висування необґрунтованих звинувачень, ініційованих, за іронією долі, представниками країн із менш ніж бездоганною історією, є не тільки непродуктивним, але, що важливіше, аморальним.
Пане Президенте, ми з повагою просимо Вас повернутися до необачної частини вашої резолюції щодо України. Ми робимо це не для надання преференцій для українського народу, більшість якого має чисту совість, але заради справедливості та поліпшення ЄП/ЄС-українських відносин.
З повагою, Аскольд С. Лозинський, голова СКУДО

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...