Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Дорога українська громадо!

Автор:

|

Квітень 28, 2016

|

Рубрика:

Дорога українська громадо!
о. Володимир Ващук на передовій

о. Володимир Ващук на передовій

Із великою приємністю й удячністю від імені наших захисників звертається до вас о. Володимир Ващук, капелан Українського війська і настоятель Української греко-католицької церкви Пресвятої Богородиці Владичиці України м. Червонограда Львівської області. Завершилося моє чергове (четверте) капеланське служіння. Повернувшись додому, хочу поділитися з вами своїми враженнями та міркуваннями.
Цього разу довелося служити на самій передовій лінії в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) — в населених пунктах Мар’їнка та Красногорівка. В останньому я і був розміщений разом із частиною наших військовослужбовців у напівзруйнованій будівлі заводу, де до початку війни виготовлялася вогнетривка цегла. У приміщенні заводу була облаштована своєрідна каплиця, де був престол, аналой, ікона, підсвічник і посуд для освячення води. Її я і використовував для служіння. Прийняли мене добре та привітно, тішилися з моєї присутності, бо я весь час був поруч із хлопцями та добирався до них навіть у найгарячіші точки на передову.
Крім щоденних виїздів на передові позиції, де я ночував у бліндажах у Мар’їнці, на тимчасових вогневих позиціях і молився спільно з вояками, мав проповіді, кропив свяченою водою і мирував єлеєм, хлопці приступали до сповіді. У зруйнованій школі-інтернаті Мар’їнки, де проживали наші військові, за моєї присутності щодня була Свята Літургія. На передовій у бліндажах була переважно молитва та виховна робота, бо обстріли, практично, не вщухали ні на мить.
На відміну від попередніх місій, цього разу не було контактів із місцевим населенням. Церкви у Красногорівці не було ніколи, функціонувала школа і, хоч дітей було зовсім мало, мене відразу ж попередили, що не варто витрачати час на спілкування з ними, позаяк майже 90 % відверто симпатизують сепаратистам, а їхні родичі воюють за терористичну «Донецьку народну республіку». Церква у Мар’їнці раніше була (Московського патріархату), однак, населення проживає дуже мало, бо місто зруйноване на 70 %.
Безперечно, потішив по-справжньому бойовий настрій наших вояків. Вони дають гідну відсіч ворогу, позаяк проголошене перемир’я є не більш, ніж пустим звуком. Усі атаки відбиваються дуже результативно і противник несе величезні втрати як живою силою, так і технікою. Оборонна тактика з нашого боку зараз є єдино вірною, бо дозволяє зберігати життя нашим бійцям. А увага та турбота з боку держави про їхнє грошове та матеріальне забезпечення вселяє впевненість. Можу підтвердити, що ситуація з тим, що було раніше і стало зараз, відрізняється разюче. У хлопців порівняно достойна заробітна плата, вони забезпечені одягом і взуттям. Особливо радіють приходу весни, бо з настанням тепла з окопів і бліндажів нарешті «евакуювалися» миші, які їм дуже дошкуляють упродовж зими. Я зустрічав хлопців, у котрих були погризені мишами вуха та руки.
Хочу передати вам слова щирою вдячності від наших вояків, за придбані на ваші кошти зимові одяг і взуття, генератори, без яких було б дуже сутужно пережити зиму та тепловізор, важливість і потрібність якого навіть не потребує додаткових коментарів.
Саме на цій турботі один про одного і базується наша віра у неминучість нашої перемоги. Долучаюся і своєю вдячністю разом із молитвою за вас усіх, таких рідних і небайдужих. Користуючись нагодою, хочу скласти подяку керівництвам кредитової спілки «Будучність» і Суспільної служби українців Канади, фонду «Поміч Україні», «Лицарям Колумба», п. Марії Крет (Ліґа українок Канади), п. Ричарду Гарейчуну (волонтерський рух «Армія SOS») та багатьом іншим, хто проявив себе у дарі любові для нашого війська.
Водночас, у переддень найбільшого християнського свята Воскресіння Христового з відчуттям глибокої радості і від щирого серця поздоровляємо вас із Великоднем і нехай ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті як вишитий рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у вашу оселю радість, віру, надію і любов. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply