Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Знайшли останки корабля Колумба

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Знайшли останки корабля Колумба

Усе, що залишилося від «Санта-Марії»

Через більш ніж 500 років після катастрофи біля берегів Гаїті флагманської караки, на якій Христофор Колумб 1492 року відкрив Америку, було знайдено його останки. Результати підводних досліджень, проведених нещодавно групою американських археологів-підводників під керівництвом Баррі Кліффорда, дають, за його словами, змогу впевнено стверджувати, що залишки легендарної «Санта-Марії» нарешті знайдено.

«Усі географічні дані, підводний рельєф і археологічні свідчення дозволяють фактично із цілковитою впевненістю заявити, що ми знайшли саме рештки флагманського корабля Христофора Колумба», — розповів д-р Кліффорд. Він зазначив, що підтвердженням цього є також записи про корабельну аварію зі щоденників самого Колумба, а також вивчення фотографій фрагментів караки, зроблених ученими 2003-го.
Археологи-підводники перевірили близько 400 об’єктів на дні поблизу північного узбережжя Гаїті, прискіпливо вивчили підводну топографію. Дослідники проаналізували знімки знарядь із корабля й дійшли висновку, що вони збігаються з описом гармат, які перебували на озброєнні «Санта-Марії». «Ми сподіваємося на допомогу та постараємося дістати з дна найбільш збережені фрагменти корабля, передати їх владі», – зазначив Баррі Кліффорд. Дослідник також додавв, що це може «привабити на острів велику кількість туристів».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply