Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Знайшли княжу печатку з тризубом

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Знайшли княжу печатку з тризубом

Княжа печатка

Унікальну колекцію — 16 печаток княжих часів — передав музею житель села Пересопниці, що на Рівненщині. Печатки датують ХІ-ХІІ ст. На одній із них зображено тризуб. «Це — сенсаційна знахідка, — пояснює Микола Федоришин, директор культурно-археологічного центру «Пересопниця». — Відтиски печаток були на скринях, у яких перевозили всіляке добро. Це робилося для того, аби майна ніхто не вкрав».
За словами посадовця, на звороті печатки із тризубом викарбуваний хрест. Історично тризуб символізував поєднання Божественного, батьківського й материнського — священних начал, трьох природних стихій – повітря, води й землі. Ідея символіки двозубця або тризуба є досить поширена. Так, у прадавні часи на землях центральної України тризуб був знаком родових і племінних старійшин. Приклади стародавніх тризубів знайшли на Поділлі, в Ольвії (у Південній Україні), на території прадавнього Босфорського царства.
Загалом за час проведення розкопок у Пересопниці археологи знайшли понад кілька сотень артефактів. Вони належать до давньоруського періоду. Це — натільні іконки, хрестики, уламок булави. Знахідки репрезентують усі періоди існування стародавнього поселення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply