Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Знайшли галеон із скарбами

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

Знайшли галеон із скарбами

Галеон «Сан-Хосе»

У Колумбії знайшли уламки іспанського галеона «Сан-Хосе», який колись затонув біля берегів Картахени. Передбачається, що на його борту вантаж смарагдів, золотих і срібних монет. Про це повідомив Хуан Мануель Сантос, президент країни.
«Сан-Хосе» затонув 1708 року в Карибському морі. Він був частиною флоту короля Філіпа V, який протистояв англійцям під час Війни за іспанську спадщину. Зі затонулим галеоном пов’язані юридичні суперечки. Раніше американська компанія Sea Search Armada (SSA), що спеціалізується на підводних пошукових роботах, подала позов проти Боготи, заперечуючи її право власності на останки корабля. Фірма заявила, що 1981-го саме вона визначила місце, де затонуло судно. Тоді SSA й уряд були партнерами і, дотримуючись міжнародного звичаю, погодилися розділити будь-які цінності, які можуть бути отримані. Та потім влада Колумбії заявила, що скарби будуть належати їй і 2011 року американський суд оголосив галеон власністю колумбійського держави.
Вартість скарбу оцінюється в суму близько 1 млрд GBP. Уряд Колумбії захищатиме «Сан-Хосе» як свою культурну спадщину. «Я дуже радий як глава держави проінформувати вас, що ми без сумнівів знайшли галеон через 307 років після його потоплення. Під загальним керівництвом Міністерства культури, наукового департаменту Колумбійського інституту антропології й історії та Генерального морського управління ми зайнялися питаннями ідентифікації та захисту цієї культурної спадщини», — зазначив Хуан Мануель Сантос.
Він наголосив, що уряд Колумбії продовжить вивчення та захист своєї «затонулої культурної спадщини» відповідно до чинного законодавства. «Що стосується інформації про цю знахідку, то вона перебуває під захистом, і лише президент республіки має право робити коментарі з цього приводу», — додав глава держави.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply