Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 21, 2019

Знайшли артефакт часів Васко да Ґами

Автор:

|

Листопад 09, 2017

|

Рубрика:

Знайшли артефакт часів Васко да Ґами

Астролябія

Усередині затонулого в Індійському океані 1503 року корабля знайшли цікавий артефакт. Виявилося, що це астролябія. Моряки XV-XVI ст. використовували бронзовий диск, щоб вимірювати висоту сонця над горизонтом. Астролябію знайшли на «Есмеральді», кораблі у складі флотилії Васко да Ґами, уламки якого були виявлені біля узбережжя Оману. Цей португальський мореплавець став першим в історії, хто зміг пройти морським шляхом з Європи в Індію.
Фахівці з підводної археології вважають, що астролябію виготовили в 1495-1500 рр. Це диск діаметром 17,5 см і товщиною менше 2 мм. Прилад виявила експедиція компанії Blue Water Recoveries, що займається дослідженням затонулих кораблів. Дослідження очолював Девід Мернс. «Велика честь — знайти щось настільки рідкісне, настільки важливе з погляду історії. Щось, що археологи вивчатимуть, щоб заповнити прогалини», — каже він. — Астролябія не була схожа ні на що з того, що ми знаходили раніше, Й я відразу збагнув, що це якийсь дуже важливий прилад, тому що на ньому виднілися дві емблеми. Одну з них я впізнав одразу, це був герб Португалії. Друга, як з’ясувалося пізніше, була персональною емблемою Мануела I, тодішнього короля Португалії.
За допомогою лазерного сканування науковці з Ворікського університету виявили на астролябії зарубки, за допомогою яких моряки визначали висоту сонця над горизонтом. Ці поділки дозволяли морякам встановлювати висоту сонця над горизонтом опівдні і таким чином визначати, на якій широті перебуває їхній корабель.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...