Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Якого кольору автомобіль?

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Якого кольору автомобіль?

Дослідники з каліфорнійського міста Берклі дійшли висновку, що автомобілі, пофарбовані у світлий колір, — економічніші, ніж автівки темних відтінків. Такого висновку вчені дійшли після експерименту, під час якого сріблястий і чорний автомобілі Honda Civic були припарковані на стоянці під відкритим небом.

Дослідники поділили експеримент на п’ять циклів, кожен із яких тривав півтори години. Першу годину машини просто стояли на вулиці під сонцем, після чого салони охолоджували протягом 30 хвилин, увімкнувши кондиціонери на максимальну потужність. Науковці змогли оцінити відбивальну здатність непрозорих частин корпусу автомобілів за шкалою від 0 до 1. У світлого автомобіля цей показник склав 0,58, а в темного — 0,05.

Температура автівок перебувала під постійним контролем. Наприклад, дах темного авто виявився на 25 градусів гарячішим за дах світлого. Оскільки температура в салоні сріблястої машини була в середньому на 5—6 градусів нижчою, ніж у конкурента, на охолодження повітря всередині світлого автомобіля витрачалося на 13 % менше енерґії, ніж на охолодження чорного.

Згідно з результатами дослідження, перефарбування автомобіля із чорного кольору, який має відбивальну здатність 0,05, у світлий колір із показником 0,35 знизить споживання палива на 1,1 % за рахунок меншої витрати енерґії під час роботи кондиціонера. Відповідно, що вище відбивальна здатність кольору, то більше палива заощаджує автовласник. Крім того, завдяки цьому знижується обсяг шкідливих викидів у атмосферу.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply