Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Яка завдовжки Китайська стіна?

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Яка завдовжки Китайська стіна?

Велика китайська стіна виявилася набагато довшою, ніж уважалося раніше. За останніми даними, її протяжність — не 8,85 тис. км, а 21 196 км. Річ у тім, що раніше археологи заміряли лише ті ділянки Великої стіни, які були побудовані в епоху династії Мін (1368—1644). Їхня загальна довжина склала 8,85 тис. км.

У межах останнього масштабного дослідження науковці вивчили майже 44 тис. ділянок стіни та її форпостів, створених у різні періоди китайської історії. Загалом їм удалося виявити 21 196,18 км споруд, причому від деяких фраґментів залишився лише фундамент.

За останніми даними, тільки 8,2 % від загальної довжини стіни, спорудженої в період династії Мін, зберігає свій первісний вигляд, тоді як понад 74 % отримали серйозні пошкодження. Велика китайська стіна є одним із головних символів Піднебесної імперії. Її будівництво розпочалося в V—III ст. до н. е. Усупереч існуючим поглядам, Стіна ніколи не була цілісною оборонною спорудою — вона будувалася в різних частинах країни за різних династій з різними намірами. 1987 року Велику китайську стіну було включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply