Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

Як співають п’яні птахи?

Автор:

|

Січень 15, 2015

|

Рубрика:

Як співають п’яні птахи?

Зеброві амадини

Учені з Університету здоров’я та науки Ореґона напоїли зебрових амадинів алкогольним соком, щоби послухати, як птахи співатимуть у стані сп’яніння. Таким чином дослідники вирішили вивчити вплив спиртних напоїв на мову людини. Пташині рулади виступають як «модель» людської мови.

Птахи вчаться співати так само, як люди – говорити: спів та мова пов’язані з одними і тими ж генами. Виявилося, що простіше проводити експерименти над птахом у клітці, ніж над однорічним немовлям, і з цієї причини пташок використовують як модельний організм для роботи з мовою.
Зеброві амадини охоче випили соку з підмішаним спиртом (вміст алкоголю в напої склав 6,5 %). Цей трунок науковці розлили по пляшечках і поставили в клітку до птахів. Захмелілі птпшки, подібно до людей, почали співати невиразно та нерозбірливо. У їхніх руладах знизилася амплітуда та збільшилася ентропія — іншими словами, пісні стали тихішими і більш сумними.
Також алкоголь по-різному вплинув на акустичний вигляд окремих «складів». Це свідчить про те, що за них відповідальні різні ділянки мозку. В іншому ж поведінка п’яних птахів залишалася в межах норми: вони не хиталися, не заплющували очей, у них не опускалися крила. Надалі зоологи планують перевірити, чи не заважає алкоголь птахам у вивченні нових пісень.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply