Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Виправданий через 2,5 тисячоліття

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Виправданий через 2,5 тисячоліття

В Афінах провели реконструкцію суду над антич­ним філософом Сократом. Через 2 500 років Сократу вдалося уникнути смертного вироку й добитися виправдання. Для відтворення процесу над філософом було запрошено десять суддів із Великої Британії, Франції, США та Швейцарії. Суду далася взнаки сократівська іронія, зате й вердикт був іншим.

Організатор суду Антоніс Пападімітріу заявив, що це — не просто реконструкція й розважальне видовище. За його словами, ідея невинності Сократа завжди була приводом для критики афінської демократії. Тому, зазначив він, так важливо, особливо у важкий для Греції час, розібратися в цій справі. Урешті-решт, голоси суддів розділилися порівну: п’ять — за Сократа, п’ять — проти. Вирішальною стала думка глядачів, афінських громадян, як і в античні часи. Дві третини проголосували за виправдання Сократа.

Як відомо, 399 року до н. е. Сократа звинуватили в недостатньому шануванні богів, яким поклонялося місто, і в тому, що він прищеплював молоді шкідливі ідеї. Тоді його визнали винним. Сократу інкримінували змову проти Афін і засудили до смертної кари або вічного вигнання. Філософ обрав смерть, випив отруту — цикуту — і за кілька хвилин помер при повній свідомості.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply