Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

В Україну повернули печатку князя Святослава

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

В Україну повернули печатку князя Святослава

Печатка князя Святослава

До України повернули з Росії артефакт часів Святослава Ігоровича, який був знайдений 1982 року, але зник за невідомих обставин. Печатка, що датується Х ст. — особиста річ князя. За словами істориків, на ній зображений двозуб, який є прототипом українського тризуба, печатка зроблена зі свинцю.
Відтепер експонат зберігатиметься в Києві, його вивчатимуть науковці. «Це — двобічна свинцева булла, на якій із обох боків зображено знак Святослава. У кожного князя був індивідуальний знак, знаком Святослава був двозуб. Його син, Володимир Святославович, котрий додав третій зуб, утворив таким чином тризуб, що зараз є державним гербом України. Це — видозмінений знак його батька», — зауважив Олег Однороженко, старший науковий співробітник Інституту археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського Національної академії наук України.
За попередніми даними, печатку знайшли на Старокиївській горі наприкінці 1982 року, відтоді печатка зникла. Історію її повернення тримають у таємниці. Для широкого загалу артефакт обіцяють представити вже незабаром.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply