Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 18, 2018

Українські художники «окупували» Венеціанське бієнале

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Українські художники «окупували» Венеціанське бієнале

#onvacation

Українські художники в камуфляжі окупували російський павільйон на Венеціанській бієнале. На куртках кольору камуфляжу «окупантів» були нашивки з написом «у відпустці». Організатори акції мали на увазі події березня минулого року в Криму й присутність на півострові «ввічливих людей». Таким способом художники намагалися привернути увагу громадськості до теми конфлікту в Україні.

Приєднатися до акції запрошували й інших відвідувачів популярної виставки сучасного мистецтва: всім охочим видавали камуфляжні куртки з аналогічними шевронами. Активістів закликали фотографуватися в імпровізованій формі та викладати в соціальних мережах знімки з хештегом #onvacation. Автору найкращого знімка пообіцяли подарувати путівку до кримського міста Балаклави.
Участь у перформенсі брали такі українські художники, як Марія Куликовська, Микита Шалений і Любов Михайлова. Свою присутність там вони пояснили запрошенням невідомих промоутерів, котрі роздавали листівки з умовами виграшу путівки на російський півострів. Між тим, через деякий час після художньої «окупації» російського павільйону хтось викликав місцеву поліцію.
Цього року найбільший форум в галузі сучасного мистецтва — 56-та Венеціанська бієнале – відкрився 9 травня і триватиме до 22 листопада, його темою заявлено гасло All the World’s Futures. Український павільйон відкрився 7 травня концертом гурту «Океан Ельз».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...