Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Українське диво, що може зникнути

Автор:

|

Травень 25, 2017

|

Рубрика:

Українське диво, що може зникнути

Денис Кривий, фотограф National Geographic Ukraine, показав одне з природних чудес Миколаївської області, яке перебуває під загрозою зникнення. У його об’єктив потрапили унікальні ландшафти рівнинної України — Національний природний парк «Бузький Гард», справжній магніт для туристів, фотографів і любителів екстремального відпочинку. Тут міститься одна з найпопулярніших у Європі трас для водного слалому. Сюди їдуть і влітку, і навесні, і навіть восени. Тому Мігейські пороги заслужено називають туристичною Меккою.
Південний Буг вражає не лише краєвидами, але й своїм енергетичним потенціалом. Хоча саме зараз через енергетику може постраждати природний ландшафт: у разі добудови гідроелектростанції (ГЕС) буде затоплена значна частина території «Бузького Гарду», в т. ч. знамениті пороги, які є дуже важливою складовою українського туризму загалом. «Роки професійної діяльності в галузі пейзажної фотографії дозволили збагнути одну дуже важливу справжню річ — необхідність захисту життя в будь-яких його проявах. Наш світ немов чарівна казка, яка переповнена надзвичайно красивими та різноманітними явищами природи. І моїм головним завданням як фотографа, є донесення до людей ідеї збереження цієї унікальної системи. Розуміння, що саме оточує нас і спонукати до пошуку відповідей на головне питання — як зберегти та залишити у спадок всю неймовірність природних багатств нашої планети», — пише п. Кривий про свої роботи.
Як відомо, «Бузький Гард» був створений не так давно, 2009-го, щоб зберегти унікальні об’єкти живої природи й історико-культурні комплекси українського півдня. Незабаром парк отримав статус одного з семи див України. Проте вся ця краса може зникнути. Рішення проблем Південноукраїнського енергокомплексу загрожує знищення природного парку. Зазначається, що в результаті добудови Ташлицької ГЕС і через підняття рівня води в Олександрівському водосховищі може бути знищено відразу кілька об’єктів національного значення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply