Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Українська вишиванка суттєво впливає на світову моду

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

Українська вишиванка суттєво впливає на світову моду

Найпопулярніше видання про моду Vogue запевняє, що українські мотиви вже давно впливають на світові тенденції. Взяти хоча б традиційні вишиванки, які повернулися в повсякденне життя українців на тлі революції 2014 року, а потім стали міжнародним трендом вуличної моди. Років за десять до цього, навесні 2006-го, вишиванки вже з’являлися в колекції французького дизайнера Жана Поля Готьє.
Моделі у вишиванках, одягнутих під елегантний піджак свого часу популяризував відомий український поет XIX ст. Іван Франко. Зараз вишиванки епізодично фігурують у колекціях відомого модного будинку Gucci. А у вбраннях Valentino були помічені істинно українські предмети одягу — традиційні для Прикарпаття жупан і лейбик.
Українські мотиви в моді — не лише фольклорний вплив. Зокрема, Асгарду, західноукраїнське жіноче бойове мистецтво, відкрито цитували в своїх колекціях дизайнери Прабала Гурунг і Гарет П’ю 2013 року.
Україна продовжує надихати світових дизайнерів. Приміром, борщагівську вишивку можна впізнати в колекції відомого італійського бренду Sportmax. Аналогічне вбрання ХІХ ст. можна побачити в музеї Івана Гончара в Києві.
Один із останніх проявів українських мотивів з’явився на показі міжсезонної колекції бренду Dior — нео-фольклорна вишивка на джинсових спідницях, ніби взята з одного з традиційних українських весільних символів — рушника. А для осені 2016 року у Sportmax були представлені сукні, які були схожі на борщівську сорочку. Майже ідентична версія ХІХ ст. зберігається в архівах музею Івана Гончара у Києві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply