Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Українська дівчина – на «даху» світу

Автор:

|

Травень 21, 2016

|

Рубрика:

Українська дівчина – на «даху» світу

241054

Заклопотані нескінченними проблеми політики, вітчизняні засоби масової інформації ледве не проґавили подію особливої важливості. Але на щастя, ця новина з’явилася на сайті Харківського альпклубу – вперше Еверест підкорила жінка з України!

Ця відважна спортсменка називається Ірина Галай. Родом вона з Мукачева, а зараз живе в Києві. Напередодні сходження їй виповнилося двадцять вісім. Що найцікавіше, альпінізмом займається лише три роки. Та й почалося усе випадково. Посперечалася із колегою на роботі, необачно погодилася в разі програшу вийти на кавказьку вершину Казбек і програла. Але умова, на яку закладалися, виявилася для дівчини зовсім не складною. Сходження вона завершила першою з усієї групи. Відтоді прикипіла серцем до гір настільки, що взялася штурмувати найбільш непоступливу з них.

Еверест (або Джомолунгма) є найвищою вершиною планети Земля  (8848,43 метри над рівнем моря), розташована в Гімалаях на кордоні Китаю і Непалу. У цьому сходженні в якості гіда Ірину супроводжував Віктор Бобок, перший українець, що підкорив головні вершини всіх континентів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply