Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Українець планує на веслах доплисти до Австралії

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

Українець планує на веслах доплисти до Австралії

Олег Ткаченко

Запорожець Олег Ткаченко має намір проплисти на гребному човні від острова Хортиці в Запоріжжі до Брісбена (Австралія). Не маючи спеціальної спортивної підготовки, колишній атомник, а зараз — керівник обласного відділення «Просвіти» хоче подолати 19 тис. км, провівши в дорозі 360 днів.

Активіст планує проплисти через 14 морів, перетнути Індійський і Тихий океани, роблячи зупинки в кожному порту. «Буду розповідати про Україну, про те, що ми зараз захищаємо свою свободу, — каже п. Ткаченко. — Звісно, розповім про історію та культуру нашого народу».
Мандрівник раз на тиждень передаватиме інформацію про зустрічі й про те, як минає його подорож. Крім того, ентузіаст хоче таким незвичайним способом відсвяткувати своє 50-річчя. Для свого проекту, який він назвав «Чайка миру», Олег створив сторінку в соціальній мережі, активно зустрічається з підприємцями та журналістами. «Назва проекту свідчить про мету моєї подорожі, — пояснює запорожець. — На чайках плавали козаки, а мир — це те, чого зараз бракує Україні».
Сміливець зізнається, що для досягнення рекорду потрібно мінімум 120 тис. EUR і йому вже надійшло кілька пропозицій про фінансову підтримку. «До цієї суми входить будівництво човна, закупівля сублімованої їжі та спорядження, — уточнив п. Ткаченко. — Частина грошей піде на страховку і всілякі дозволи, щоби я міг увійти в усі порти, які зустрічатимуться мені на шляху».
Судно для подорожі будуватимуть у Лондоні за особливим кресленням. «У них уже є досвід будівництва таких суден для одинаків, — каже чоловік. — Але лондонці дивуються моєму скромному бюджету — вважають, що на трансконтинентальний перехід потрібен 1 млн EUR».
Зі собою Олег Ткаченко візьме томик «Кобзаря», а також вітання від українців. «Перед відправленням хочу об’їздити всі області, а як буде готовий човен, візьму його із собою в промотур, — сміється він. — На центральних площах буду збирати побажання для жителів Австралії. Човен дає змогу перевозити до 700 кг багажу — туди й складу всі «привіти».
Сміливий запорожець планує з дня на день розпочати тренування. «Раніше сплавлявся Сіверським Донцем, — каже він. — Хоча скажу чесно: я — людина ледача, ніколи не переобтяжував себе тренуваннями в спортзалі». Щоправда, за плечима в запорожця – кілька піших мандрівок Україною. Тоді активіст присвятив свої походи підтримці української мови. Старт подорожі намічено на 20 липня ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply