Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

У слонів панував матріархат

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

У слонів панував матріархат

Лідерами стад слонів у глибоку давнину були самки. Проходячи через піски Аравійської пустелі, стародавні слони залишали за собою ланцюжки слідів. І тепер скам’янілі відбитки їхніх ніг допомагають дослідникам краще зрозуміти, як було влаштовано соціальне життя великих тварин 7 млн років тому. «У нас виникла рідкісна нагода з’ясувати поведінку древніх слонів фактично в дії, що не можуть дати викопні рештки звірів, кістки чи зуби», — розповів д-р Фейзел Бібі з Університету Пуатьє.

Для того, аби повністю вивчити місцевість (а це — близько 50 тис. кв. м пустелі), учені сконструювали та запустили в небо спеціального повітряного змія з камерою, здатною зробити понад тисячу фотографій. Коли пристрій повернувся на землю, дослідники, вивчивши знімки, побачили на них «стежину» зі слідів завдовжки 260 м. Палеонтологи з’ясували, що це — сліди не однієї тварини, яка проходила пустелею тим же маршрутом, а групи щонайменше із 13 особин різної статі та віку. Відбитки жодного разу не накладалися один на один.

Науковці вирішили перевірити, чи жили предки африканських і індійських слонів у матріархальних стадах. Якби подібну поведінку було виявлено в примітивних видів, то можна було би припустити, що вона не була новою й для сучасних слонів. Аналіз слідів показав, що, як і зараз, статевозрілі чоловічі особини слонів блукали відособлено від основної групи, тоді як та прямувала за лідером-самкою.

А в наш час некон­трольоване розширення площі земель сільськогосподарського призначення, усе інтенсивніше пересування людей і машин традиційним маршрутом міґрації слонів призводять до того, що ці дикі тварини входять у села та міста в пошуках їжі й укриття та нападають на людей.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply