Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 20, 2019

У піраміді Хеопса знайшли таємну кімнату

Автор:

|

Листопад 16, 2017

|

Рубрика:

У піраміді Хеопса знайшли таємну кімнату

У піраміді Хеопса знайшли порожнечу, яка може виявитися таємною гробницею. Відкриття зробили фізики за допомогою телескопів, здатних бачити мюони — заряджені частинки, що виникають після зіткнення космічних променів із молекулами газу в повітрі. Мюони розганяються до неймовірних швидкостей і проникають на сотні метрів углиб поверхні планети. За словами науковців, 1 кв. м землі поглинає близько 10 тис. мюонів.
Телескопи, які використали дослідники, бачать частинки — в пустотах потік мюонів розсіюється набагато повільніше, ніж при зіткненні з товщею порід. Спостереження виконували за тими ж принципами, які використовувалися в CERN під час відкриття бозона Гіґґса.
Вчені з проекту ScanPyramids знайшли порожнечу над головним коридором піраміди. Довжина простору складає 30 м, ширина — близько 2 м. Імовірно, простір може бути окремим коридором або цілою анфіладою кімнат.
Автори дослідження кажуть, що їхня знахідка — перша за останні кілька століть. Попереднього разу нові приміщення в піраміді Хеопса виявив каліф аль-Мамун у ХІ ст. А торік за допомогою радіолокаційного сканування вдалося встановити, що у гробниці Тутанхамона є дві приховані кімнати, в яких є металеві предмети та предмети «органічного походження».
Цю піраміду збудували в середині ІІІ тис. до Р. Х. У той час Єгиптом правив фараон Хуфу (Хеопс). Висота піраміди — 145 м, ширина та довжина — близько 230 м. Споруда вважається однією з найвищих і найбільших будівель в історії людства. Піраміда Хеопса — єдине зі Семи див світу, що збереглося до наших днів і найдавніше з них. За попередні 200 років учені знайшли в піраміді три кімнати, де нібито поховали фараона та його дружину. Мумії Хуфу та його дружини досі не знайшли. Існують версії, за якими справжні гробниці досі ховаються десь у піраміді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...