Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

У Нідерландах – новий король

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

У Нідерландах – новий король

Королева Нідерландів Беатрікс 30 квітня підписала акт про зречення престолу. Новим королем став її старший син Віллем-Александр, а його дружина Максима — королевою. За подвійною церемонією передачі влади спостерігало 18 монарших будинків світу. Тепер до 75-річної Беатрікс звертаються: «Ваша королівська Величносте».

Напередодні історичної події королева виступила із прощальним зверненням до своїх підданих. Вона подякувала голандцям за «гарячу відданість» і закликала їх підтримати нового короля Віллема-Александра, принца Оранського. «Тепер, коли мій старший син узяв на себе цю важливу й відповідальну роботу, моє головне бажання — щоби нова вінценосна пара відчувала вашу підтримку, любов і довіру», — сказала королева. Вона впевнена, що новий монарх – досить добре підготовлений для цієї ролі, він стоятиме понад інтересами політичних партій і груп впливу. Королева заявила, що міркувала про зречення престолу вже кілька років і нарешті «настав час скласти корону». За її словами, на престол слід зійти «новому поколінню».
Принцу Віллему-Александру – 46 років. Він одружений, має трьох маленьких дітей. Він стане першим чоловіком на нідерландському престолі після Віллема III, який помер 1890 року. Відтоді в Нідерландах правили лише королеви. Крім того, Віллем-Александр є наймолодшим монархом у Європі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply