Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

У Малайзії гот-доґи «перейменують» на щось мусульманське

Автор:

|

Жовтень 27, 2016

|

Рубрика:

У Малайзії гот-доґи «перейменують» на щось мусульманське

hot dog

Продавців гот-доґів у Малайзії попросили перейменувати їхній продукт. Сіраджудін Сухайм, керівник Департаменту розвитку ісламу Малайзії, заявив, що назва «гот-доґ» може спантеличити. «В ісламі собаки вважаються нечистими, і така назва не може бути з халяльною сертифікацією», — сказав він. Сертифікація ж вказує, яку продукцію можуть споживати мусульмани.
Чиновник каже, що халяльна їжа й ароматизатори «не можуть називатися іменами нехаляльних продуктів — шинка, бекон, пиво, ром тощо, які можуть призвести до плутанини». Так, популярній крамниці Auntie Anne’s відмовили у халяльній сертифікації, поки вони не перейменують їхній «претцель-доґ» (сосиска в тісті). Представник американської мережі погодився зробити це.
А от Назрі Азіс, міністр туризму і культури Малайзії, розкритикував рішення, назвавши його «дурним».
«Гот-доґ — це гот-доґ. Навіть у Малайзії це називають гот-доґами вже стільки років. Я мусульманин й я не ображаюсь, — сказав він. — Слово прийшло з англійської мови. Будь ласка, не робіть так, щоб ми виглядали дурними та відсталими».
Новина щодо перейменування гот-доґів сколихнула соціальні мережі. Користувачі Facebook жартують: «Магазини домашніх тварин, будь ласка, перейменуйте ваших собак у сосиски». «Це примушує нашу країну рухатися у минуле», — коментує користувач YL Chew.
Активіст і колумніст Марина Махатхір, донька колишнього малайзійського лідера Махатхіра Мохамада, розкритикувала прохання департаменту. «Ми дуже бідні мусульмани, котрих так легко заплутати», — іронізує вона. Малайзія загалом пишається тим, що є поміркованою мусульманською країною. Але в останні роки в державі приділяється більше уваги ісламському кодексу поведінки.
Бі-бі-сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply