Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

У графстві Ворікшир розкопали спрощений аналог Стоунхенджу

Автор:

|

Червень 15, 2017

|

Рубрика:

У графстві Ворікшир розкопали спрощений аналог Стоунхенджу

Неподалік від міста Стратфорд у графстві Ворікшир археологи виявили залишки неолітичної споруди та масове поховання віком, імовірно, 5000-8000 рр. Знайдене коло менгірів (так званий хендж) є спрощеним аналогом знаменитого Стоунхенджа. Вчені стверджують, що подібні культові споруди — не рідкість для Англії. Однак у цій місцевості хендж знайдений уперше. Розкопки стартували 2016 року після геофізичного обстеження.
Дослідники виявили залишки кільцевої споруди, створеної, імовірно, між 6000 і 3000 роками до Р. Х. Діаметр ритуального майданчика становив 9 м, він був оточений ровом і земляним валом. Також знайшли останки п’яти осіб, можливо, членів однієї сім’ї. Два крайніх скелети орієнтовані головою на схід, всередину хенджа, інші — на захід, за його межі. Останки відправили на дослідження. Воно допоможе встановити стать і вік похованих, а також причину їхньої смерті.
«Ми не можемо з упевненістю назвати призначення хенджу. Ймовірно, його використовували для ритуалів, деякі з яких, можливо, були пов’язані з космологічними подіями понад 4 тис. років тому», — повідомив Найджел Пейдж, співробітник археологічної служби Воркішіру.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply