Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

У Флориді розбили вазу Ай Вейвея

Автор:

|

Лютий 27, 2014

|

Рубрика:

У Флориді розбили вазу Ай Вейвея

У штаті Флорида місцевому художнику висунуть карне звинувачення за те, що він навмисне розбив вазу китайського художника й дисидента Ай Вейвея вартістю 1 млн USD. У Маямі 51-річний Максімо Камінеро розтрощив вазу на знак протесту проти того, що він назвав відмовою місцевого музею мистецтва виставляти роботи місцевих художників.
Тепер мистця звинувачують у злочинному заподіянні матеріальних збитків. За словами поліції, п. Камінеро сказав, що свідомо вчинив акт вандалізму, бо хотів привернути увагу до дискримінації місцевих художників керівництвом музею. Своєю чергою, Ай Вейвей заявив, що він проти того, коли художники нищать працю своїх колег. Митець, котрого влада Китаю 2011 року затримала під час переслідування дисидентів, зазначив, що на батьківщині його роботи ніколи не виставлялися.
Виставка китайського художника в музеї Флориди триватиме до середини березня. Серед експонатів — витвір «Випускаючи з руки урну династії Хань», на якій змальовано, як художник розбиває старовинну китайську вазу.
Охоронець музею розповів поліції, що п. Камінеро підняв розписану вазу, яка була частиною інсталяції, а коли його попросили поставити її на місце, то гримнув нею об підлогу. Художник стверджує, що не планував розбивати вазу й зробив це під впливом композиції самого Ай Вейвея. Ваза, яку він розбив, була в числі кільканадцяти подібних витворів, розфарбованих яскравими кольорами. «Я все ще не маю змоги демонструвати свої роботи в Китаї. Мені б і на думку не спало піти до музею в Пекіні, щоби влаштувати протест. Мене би відразу заарештували», — прокоментував подію сам Ай Вейвей.
Бі-бі-сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply