Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

У британській печері виявили «ворота до пекла»

Автор:

|

Березень 06, 2019

|

Рубрика:

У британській печері виявили «ворота до пекла»

Сотні середньовічних символів, що «захищають» від потойбічних сил, знайшли у печерах Кресвелл-Креґс у Великій Британії. Якщо ворота до пекла існують, то вони могли б бути саме в цьому місці. Відзначається масштаб і різноманітність відміток, зроблених на вапнякових стінах і стелі печери. Зазначається, що вони — безпрецедентні. Такої кількості «захисних» символів в одному місці більше немає ніде.
Ці знаки завжди були на видноті, проте вважалося, що це звичайні графіті. Лише зараз експерти дійшли висновку, що вони призначалися для захисту від темних сил. Елісон Ферн, експерт Університету Лестера зі захисних позначок, зазначила, що літери та символи християнські, але їх не варто розглядати в цьому контексті. З ХVI ст. до початку ХIХ ст. йдеться швидше про забобони, ніж про релігію. «Наприклад, коли в наші дні люди можуть схрестити пальці або сказати «О, Боже». Це знак, який ти робиш, щоб захистити себе», — зазначила д-р Ферн. Про те, від чого захищають символи, можна лише здогадуватися. «Це можуть бути феї, відьми, що завгодно, чого могли боятися», — запевнила вона.
Ритуальні захисні знаки найчастіше зустрічаються в будинках і церквах, у дверях і вікнах — для того, щоб відігнати злих духів. Їх і раніше знаходили в печерах, але ніколи — в такому масштабі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply