Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

У Бельгії — новий король

Автор:

|

Липень 25, 2013

|

Рубрика:

У Бельгії — новий король

Традиційне з нагоди національного свята Бельгії телевізійне звернення до нації короля Альберта II 20 липня було сформульоване водночас як прощання з підданими й політичний заповіт. «Сьогодні я з хвилюванням востаннє звертаюся до вас як король. Протягом 20 років і в ці дні також ви демонстрували вашу прихильність і підтримували мене у виконанні мого завдання. Я гаряче дякую вам за це», — сказав Альберт II.

Також, висловлюючи вдячність різним групам бельгійського населення, він зазначив: «При тому, що нашою країною не завжди просто керувати, її плюралізм є найціннішим демократичним багатством». Раніше, 3 липня король поінформував, що зрікається престолу на користь старшого сина – принца Філіпа.
Бельгійський принц Філіп 21 липня склав присягу у федеральному парламенті Бельгії за присутності членів обох палат як король бельгійців. «Присягаюся дотримуватися конституції та законів бельгійського народу, дотримуватися національної безпеки й забезпечувати територіальну цілісність Бельгії», — заявив новий монарх. Його присяга пролунала трьома мовами країни — нідерландською, французькою та німецькою – за кількістю мовних спільнот у федеральному королівстві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply