Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 6, 2019

Стародавні єгиптяни аж ніяк не були африканцями

Автор:

|

Серпень 24, 2017

|

Рубрика:

Стародавні єгиптяни аж ніяк не були африканцями

Німецьким ученим із Інституту Макса Панка й Університету Тюбінгена вдалося частково відновити та проаналізувати геном 90 єгипетських мумій віком від 3,5 тис. до 1,5 тис. років. Результати дослідження дуже здивували фахівців: стародавні єгиптяни не були африканцями. Одні були тюрками, інші — вихідцями з південної Європи і з місць, де зараз розташовані Ізраїль, Йорданія, Сирія, Ліван, Грузія й Абхазія.
Палеогенетик Йоганнес Краузе повідомив, що геном трьох мумій із 151, з якими працювали німецькі дослідники, вдалося відновити повністю. Їхні ДНК добре збереглася, незважаючи на спекотний єгипетський клімат, високу вологість у місцях поховання та хімічні речовини, використані для бальзамування.
Трохи раніше аналогічні дослідження провели біологи з генеалогічного центру iGENEA, розташованого в Цюриху (Швейцарія). Вони аналізували генетичний матеріал, витягнутий всього з однієї мумії. Зате самого фараона Тутанхамона. Його ДНК добули з кісткової тканини — з лівого плеча та лівої ноги.
Фахівці iGENEA порівняли геном хлопчика-фараона та сучасних європейців. І виявили: багато хто з них — родичі Тутанхамона. В середньому половина європейських чоловіків — «тутанхамони». А в деяких країнах їхня частка сягає 60-70 % — як, наприклад, у Великій Британії, Іспанії та Франції.
ДНК порівнювали з так званими гаплогрупами — характерним наборам фрагментів ДНК, які передаються з покоління, зберігаючись майже в незмінному вигляді. Родичів фараона «видала» загальна гаплогруппа під назвою R1b1a2.
Науковці наголошують: тутанхамонська R1b1a2, настільки поширена серед європейських чоловіків, доволі рідко зустрічається у сучасних єгиптян. Частка її носіїв у них не перевищує 1 %. «Чи не правда, дуже цікаво, що Тутанхамон генетичний європеєць», — дивується Роман Шольц, директор центру iGENEA.
Генетичні дослідження швейцарців і німців ще раз підтвердили: сучасні єгиптяни в загальній своїй масі — не деградовані нащадки фараонів. Просто вони не мають зі своїми давніми правителями майже нічого спільного. Що певним чином пояснює особливості єгипетського суспільства. «Вважаю, що загальний пращур єгипетських царів і європейців жив на Кавказі приблизно 9,5 тис. років тому. Близько 7 тис.років тому його прямі нащадки розселилися по Європі. A хтось дістався до Єгипту і вибився в фараони», — вважає д-р Шольц. Виходить однак, що, починаючи з прапрадідів, предки Тутанхамона, та й він сам, були особами кавказької національності».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply