Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Список ідеальних летовищ

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Список ідеальних летовищ

Авторитетний журнал National Geo-graphic Traveler склав перелік летовищ, які найбільше заслуговують на звання ідеальних повітряних гаваней. Найкращим, на думку редакції, аеропортом світу щодо архітектури та дизайну є мадридський Барахас (на фото), що входить до п’ятірки найбільших повітряних гаваней Європи. Термінал Т4, створений відомими дизайнерами Ричардом Рохерсом і Антоніо Ламелою, привертає увагу хвилеподібним дахом, обшитим бамбуковими пластинами, а також просторими галереями й досконалими технічними рішеннями. Журнал наголошує, що термінал — не тільки гарний, а й дуже зручний для пасажирів, яким легко орієнтуватися у величезному просторі. Зазначимо, що термінал Т4 був відкритий 2006 року і вже ставав переможцем різних конкурсів. Зокрема, його вдостоєно престижної премії RIBA Stirling Prize Королівського інституту британських архітекторів.

Тим часом у категорії «Найкращий для того, щоби провести день» ідеальним визнано сінґапурський аеропорт Чангі. До послуг людей, які очікують відправлення рейсу, — басейн, спа-центр, салони краси, кінотеатр і мультимедійний центр, а сама територія летовища прикрашена квітами й усілякими рослинами. Крім того, усі охочі можуть вирушити у двогодинну екскурсію містом.

Аеропорт Далласа в Техасі було відзначено за найкращі дитячі майданчики, виконані у вигляді міні-летовища — зі злітно-посадковими смугами, мостами, автомобілями, літаками й баштами диспетчерської служби. А ще дорослі й діти можуть відвідати лабіринт із дзеркальними стінами й покататися в потязі, з вікон якого вид­но весь аеродром.

За рівнем покриття Wi-Fi-спотами летовище Сан-Франциско обійшло бостонський Логан і Скай-Харбор у Феніксі. Повітряна гавань Сан-Франциско підкупила працівників журналу справді повсюдним (у всіх терміналах) і безкоштовним доступом до Всесвітньої мережі.

Амстердамський Схіпхол виявився найкращим у категорії «Високе мистецтво» за розміщені в аеропорту експозиції картин «Золотого століття голландського живопису». Крім того, на летовищі розташована бібліотека з 1,2 тис. книг 29 мовами. Тут же можна послухати музику й подивитися фільми на дев’яти iPad.

Між тим, найефективнішим в аспекті обслуговування пасажирів став аеропорт Мюнхена, що може похвалитися найкоротшим — шестихвилинним — очікуванням багажу, інформаційними терміналами, можливістю прийняти душ, кабінками для сну з диваном-ліжком, доступом до Інтернету й телевізором.

Нагадаємо, у жовтні сайт Sleepeing Іn Airports склав антирейтинґ летовищ планети, де місця розподілялися, з огляду на опитування на самому сайті, відгуків і коментарів на Facebook, інформації, отриманої на веб-сторінках аеропортів і безпосередньо в них, а також в оглядах спеціалізованих видань. Звання найгіршої завоювала повітряна гавань у столиці Філіппін Манілі, а до п’ятірки ввійшов і київський Бориспіль.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...