Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Шукач скарбів знайшов перстень всевладдя

Автор:

|

Січень 29, 2015

|

Рубрика:

Шукач скарбів знайшов перстень всевладдя

Перстень всевладдя

Золотий перстень із вигравіруваним на ньому повідомленням було виявлено у Великій Британії через кілька століть після того, як його бачили востаннє. Знайшов його мисливець за скарбами Морлі Говард, коли обходив зі своїм улюбленим металошукачем нещодавно зоране поле. Прикраса, так схожа на експонат зі саги «Володар перснів», виявилася обручкою, а напис, що міститься на ній, є клятвою вірності. Імовірно, що персню близько 300 років.

Тепер п. Говард чекає на відповідь від Британського музею, експерти якого повинні встановити точну дату виготовлення ювелірного виробу. «Я вже не вперше ходжу цим полем. Раніше виявляв у ньому лише сучасні речі, але після того, як фермер переорав землю, вирішив, що варто знову спробувати, — розповів він. — Мій металошукач довго не подавав сигналів, і я вже хотів повернутися до автівки, коли пристрій знайшов цей перстень».
Чоловік каже, що ця знахідка стала для нього однією з найцінніших. Перстень важить майже 7 г і, вочевидь, належав чоловікові. Спершу Морлі відвіз його в Центр спадщини Сомерсета, а потім відправив у Британський музей, де ювеліри ретельно досліджують знахідку.
Виявлений перстень може принести шукачеві скарбів від 1,5 до 4 тис. GBP, якщо буде доведено, що його вік становить понад три століття. У такому разі унікальний перстень може придбати місцевий музей. «Тоді йому доведеться заплатити 50 % вартості обручки власнику землі, на якій була зроблена знахідка, і 50 % — мені», — розповів п. Говард.
Якщо музей відмовиться від придбання персня, його буде повернуто землевласнику і мисливцю за скарбами, котрі матимуть право самостійно вирішувати подальшу долю коштовності. Традиція робити написи на перснях сягає часів Римської імперії, що робить їх вельми бажаною здобиччю для шукачів скарбів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply