Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Розгадано таємницю

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Розгадано таємницю

Нарешті розкрито одну з найзагадковіших таємниць. Американські вчені під час експериментів з’ясували, як транспортувалися знамениті гігантські кам’яні статуї моаї на острові Пасхи. Команда науковців під керівництвом професорів антропології й археології Террі Ганта та Карла Липо конкретним чином продемонстрували, як гігантські кам’яні монолітні фігури, що прославили острів на весь світ, перевозили з каменоломень, у яких їх витесували, на священні місця на острові, де вони розміщувалися групами по сім чи вісім. Мова йде не про втручання інопланетян або про перекочування ідолів на стовбурах дерев у горизонтальному положенні. «Річ в іншому, — повідомив проф. Гант, — і нам удалося це довести».

У листопаді минулого року National Geographic’s Expeditions Council профінансував експеримент, у ході якого група з 18 людей перевозила одну статую (моаї) вагою 5 т і заввишки 3 м перед телекамерами. Моаї переміщалася за допомогою мотузок і весь час зберігала вертикальне розташування. Виникало враження, що велетенська фігура танцює й пересувається за допомогою купки людей.

Серджіо Ропу, колишній губернатор острова, що став археологом і помічником проф. Ганта, довів, що в копальнях вирубували з каменю фігуру, підніжжя якої було не пласким, а округлим, тому фігура під час транспортування могла втримуватися вертикально й лише розгойдувалася. «Фундамент» коригувався лише на місці встановлення, там же усувалися можливі пошкодження, уточнив п. Ропу.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply