Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Рекордна ціна за першодрук

Автор:

|

Грудень 04, 2013

|

Рубрика:

Рекордна ціна за першодрук

«Массачусетська книга псалмів», видана 1640 року в Кембриджі (штат Массачусетс), стала найдорожчою книгою у світі. Першу друковану книгу США було куплено на аукціоні Sotheby’s в Нью-Йорку за 14,2 млн USD. 

Причому до початку торгів цей лот планували продати за 15-30 млн USD. Новим власником «Массачусетської книги псалмів» став американський бізнесмен і філантроп Девід Рубінстайн. У момент торгів покупець перебував у Австрії й участь в аукціоні брав телефоном.
«Массачусетська книга псалмів» вперше була надрукована накладом 1,7 тис. примірників. Дотепер збереглося 11 екземплярів цієї книги, лише п’ять із них є повними. На аукціон було виставлено один із двох примірників «Массачусетської книги псалмів», що належала церкві Old South Church у Бостоні. Гроші, виручені від торгів, буде використано на утримання будівлі церкви.
Попередній рекорд вартості для «Массачусетської книги псалмів» було встановлено 2009 року, коли видання приблизно 1669-1682 рр. продали за 57,6 тис. USD. Більш ранні екземпляри цієї книги на відкриті торги раніше не виставлялися.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply