Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Продали «Будинок, що танцює»

Автор:

|

Січень 01, 2014

|

Рубрика:

Продали «Будинок, що танцює»

Відомий торгово-офісний комплекс із незвичайною архітектурою – «Будинок, що танцює» – у Празі продали за 18 млн USD. Покупцем знакової споруди став Вацлав Скеля — знаменитий колекціонер об’єктів мистецтва, а також відомий інвестор у ринок нерухомості. Продавець будівлі, компанія CBRE Global Investors, збереже за собою статус одного з орендарів комплексу.

Офісний будинок, споруджений у 1994-1996 рр. на набережній ріки Влтави неподалік центру Праги, є однією з найвідоміших споруд світу в стилі деконструктивізму. Автори проекту — хорватський архітектор Владо Мілунич і канадський архітектор Френк Гері.
«Будинок, що танцює» постав на місці зруйнованої під час бомбардування Праги американською авіацією будівлі кінця XIX ст. у стилі неокласицизму. Ідея спорудження нового будинку на місці руїн належала Вацлаву Гавелові, президентові Чехії, котрий протягом багатьох років жив по сусідству.
Будинок має дві циліндричні вежі: нормальну та деструктивну. Одна з двох циліндричних веж символізує чоловічу фігуру, а друга візуально нагадує жіночу. Тому споруду також іноді називають «Джинджер і Фред» на честь відомої танцювальної пари Джинджер Роджерс і Фреда Астера.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply