Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Партія в покер у Києві

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Партія в покер у Києві

Колишній євродепутат Олів’є Дюпюї (на фото) в статті у виданні Le Huffington Post аналізує політику України. «Чемпіонат Європи з футболу пройшов так, що й не причепишся ні до чого», — пише автор. Українська держава прийняла близько мільйона вболівальників із понад десятка країн Євросоюзу. Тепер, коли свято закінчено, залишаються запитання з приводу політичного тупика в стосунках із ЄС. Президент Янукович і його уряд займають тверду позицію щодо вимог про звільнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. «Навіть заморожування процесу ухвалення та ратифікації амбітної Угоди про асоціацію з ЄС не справило ефекту», — підкреслює Олів’є Дюпюї.

На думку автора, за справою п. Тимошенко стоїть не тільки прагнення української верхівки до нейтралізації основних опозиціонерів, а й бажання не допустити ухвалення Угоди про асоціацію та започаткування перемовин про вступ України до ЄС. «Одним пострілом Янукович убиває двох зайців. Нейтралізує одночасно свою найзатятішу супротивницю та процес зближення з ЄС», — зазначає колишній євродепутат. А як безкоштовний додаток український президент має змогу перекласти відповідальність за це на ЄС і його країни-члени.

Офіційна політика України, яка хвалиться тим, що хоче одночасно вступити до ЄС і підтримувати чудові взаємини з Російською Федерацією (РФ), насправді є лише прикриттям, уважає автор. Мета — зближення з державою, у якій бракує правопорядку, і це сучасна Росія. Саме цю політику провадить п. Янукович із майстерністю гравця в покер, зауважує Олів’є Дюпюї. Москва добре засвоїла урок Помаранчевої революції 2004 року.

Плани ж Росії залишаються колишніми. «Ми ставимо собі амбітне завдання: вийти на наступний, вищий рівень інтеґрації — до Євразійського союзу», — писав Володимир Путін у статті в газеті «Известия». «Місце України в цьому проекті є визначальним. Завдяки її економічній і демографічній вазі, звісно», — наголошує екс-євродепутат. Проте існує й прозаїчніша причина. Це — прагнення не дати великій країні, яка здебільшого поділяє той самий імперський і радянський спадок, що й Росія, стати позитивним контрастом для такого режиму, який сповідує президент РФ. Швидкий вступ України в Європейський Союз виявився би прекрасним каталізатором для закорінення правової держави, демократії й економічного розвитку в країні, вважає автор статті.

Якщо ми робимо ставку на економічне та політичне перезавантаження ЄС упродовж п’яти найближчих років, то можна планувати процес вступу до Євросоюзу України за десять років. Євросоюз може змусити українську владу розкрити свої карти, якщо підпише й схвалить якнайшвидше Угоду про асоціацію та запропонує українській державі розпочати процес вступу до ЄС, констатує Олів’є Дюпюї.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply