Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 22, 2018

Ніж Тутанхамона зроблений із метеоритного заліза

Автор:

|

Червень 16, 2016

|

Рубрика:

Ніж Тутанхамона зроблений із метеоритного заліза

Ніж Тутанхамона

Кинджал, похований поруч із мумією єгипетського фараона Тутанхамона, зроблений із метеоритного заліза. Так стверджують дослідники. Цей ніж був одним із двох кинджалів, які британський археолог Говард Картер знайшов 1925 року серед поховальних покривал фараона. При визначенні походження його незаіржавілого залізного леза вчені були спантеличені, позаяк подібні металеві вироби були рідкістю в Стародавньому Єгипті. Тутанхамона муміфікували понад 3,3 тис. років тому.
Італійські й єгипетські дослідники використовували «неінвазійну рентгенівську техніку», щоб підтвердити склад заліза, не пошкодивши його. «Метеоритне залізо легко упізнати за високим вмістом нікелю», — пояснила Даніела Комелі, головний автор дослідження.
Науковці порівняли склад кинджала із метеоритами, які падали в радіусі 2 тис. км уздовж узбережжя Червоного моря в Єгипті. Як з’ясувалось, один із метеоритів, що приземлився за 240 км на захід від Александрії, мав аналогічний рівень нікелю та кобальту.
Стародавні єгиптяни по-особливому ставилися до метеоритного заліза при виробництві дрібних декоративних або церемоніальних предметів. «Вони знали, що ці рідкісні шматки заліза падали з неба вже у XIII ст. до Р. Х., випереджаючи західну культуру більше ніж на два тисячоліття», — пишуть дослідники в своїх висновках.
Порівняно з іншими артефактами з метеоритного заліза, кинджал Тутанхамона виготовлений дуже якісно. Вчені зазначають, що це «вказує на високу майстерність в обробці заліза за часів його правління». Кинджал оздоблений золотою ручкою та золотим футляром, на якому з одного боку — квітковий візерунок, а з іншого намальоване пір’я. Наразі ніж виставлений у Єгипетському музеї в Каїрі.
Бі-бі-сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...