Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Нащадки Мони Лізи мають українське коріння

Автор:

|

Січень 21, 2016

|

Рубрика:

Нащадки Мони Лізи мають українське коріння

Джоконда

Італійські дослідники знайшли пра-пра-правнучок жінки, котру зараз вважають найімовірнішою моделлю, з котрої Леонардо да Вінчі написав легендарний портрет «Мона Лізи». Сестри Наталія й Ірина Строцці належать до однієї з найдавніших аристократичних родин італійської Тоскани. За їхніми словами, про спорідненість із «Джокондою» вони знають із дитинства і для них це — не новина, а реальна сімейна історія.
Науковець Доменіко Савіні, котрий виявив сестер, просто вивчав архіви однієї з найдавніших флорентійських родин Строцці — півтисячі товстезних томів із документами, які накопичилися за п’ять століть. За словами вченого, він не повірив власним очам, коли натрапив на папери, що підтверджували факт того, що наймолодші Строцці є прямими нащадками Лізи Герардіні, з котрої писав свою «Джоконду» Леонардо да Вінчі.
«Наталія й Ірина Строцці — нащадки Лізи Герардіні у 15-му поколінні по лінії батька. Цікаво, що досі ця спадковість весь час передавалася тільки по жіночій лінії. Саме це гарантує стовідсоткову чистоту зв’язку: якщо батьківство можна поставити під сумнів, то хто матір дитини — ніколи», — пояснив дослідник.
Однак, ще одним відкриттям виявилося те, що сестри Стоцці мають українських предків: їхня бабуся по материнській лінії народилася у Києві, а дідусь-француз — родом із Одеси. Загалом, генеалогічне дерево Строцці вражає гучними іменами: Вінстон Черчілль; Франческо Гуччардіні, засновник італійської історіографії та товариш Макіавеллі; Тереза Моцці, чиєю вродою захоплювався Наполеон. Однак гілка Лізи Герардіні виділена особливо. За іронією долі княжна Наталія Стоцці, котра грає у театрі, на Флорентійській сцені перевтілюється у Мона Лізу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...