Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Найвища будівля Європи

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Найвища  будівля Європи

Інавґурацію найвищої в Європі споруди — хмарочоса Shard («Уламок») у Лондоні, висота якого становить 310 м, — відзначили з розмахом, «розфарбувавши» висотку та її оточення різнобарвними променями лазерів. Під час урочистої презентації нової будівлі, що виросла на набережній Темзи, принц Ендрю, герцог Йоркський, назвав хмарочос «величезним новим поштовхом (до розвитку)».

«Я впевнений, ми були би надзвичайно задоволені, якщо би це могло повторитися і в інших реґіонах країни», — додав принц. Співвласниками «Уламка» є держава Катар і особисто прем’єр-міністр цієї країни шейх Хамад Бін Джасем Тані, який був почесним гостем на церемонії. Будівництво гіганта зі скла й сталі профінансував Національний банк Катару.

Дехто із жителів британської столиці був приголомшений вартістю квитків на оглядовий майданчик на одному з горішніх поверхів хмарочоса. Щоби помилуватися краєвидами Лондона, сім’ї із чотирьох осіб доведеться викласти

140 USD. Для дорослих відвідувачів квитки коштуватимуть 40 USD, а для дітей — 27 USD. Наприклад, аби піднятися на самий верх Ейфелевої вежі, дорослій людині потрібно заплатити 17 USD.

Піар-компанія, відповідальна за проект зі зведення нового хмарочоса, запевняє, що ціни на верхівку «Уламка» — цілком стерпні, порівняно з аналогічними пам’ятками Лондона (приміром, колесом огляду London Eye). За словами прес-секретаря компанії, гості хмарочоса, крім візиту на оглядовий майданчик, зможуть помилуватися й «калейдоскопічними ліфтами».

Шейх Абдулла Бін Сауд Аль Тані, голова Центрального банку Катару й співвласник хмарочоса, каже, що «Уламок» є «новітньою пам’яткою британської столиці та втіленням стійкості й зростання Лондона навіть у непрості часи фінансової кризи». Італійський архітектор Ренцо Піано, який спроектував вежу, зазначив: «Цей хмарочос не буде символом влади».

Колишній мер британської столиці Кен Лівінґстон назвав «Уламок» лондонським еквівалентом Емпайр-Стейт-Білдінґа в Нью-Йорку. «Ця будівля створила 10 тис. робочих місць в одній із найзапущеніших і найзнедоленіших дільниць Лондона. І ще — на відміну від багатьох інших хмарочосів, лондонці будуть мати в неї доступ», — зазначив п. Лівінґстон.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply