Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 21, 2020

На Одещині знайшли викрадені картини італійських майстрів

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

На Одещині знайшли викрадені картини італійських майстрів
Петро Порошенко показує викридені полотна

Петро Порошенко показує викридені полотна

В Одеській області українські прикордонники виявили 17 цінних картин, які були викрадені 11 листопада 2015 року з Міського музею Кастельвеккьо в італійському місті Верона. Роботи готували до переправлення на територію Молдови. Про це Віктор Назаренко, голова Державної прикордонної служби України (ДПС), доповів Петру Порошенку. За словами генерала Назаренка, контрабандистів затримали за 1,5 км від державного кордону.
Президент доручив сконтактуватися з італійськими партнерами та запросити експертів для підтвердження автентичності полотен і узгодження формальностей, пов’язаних із їхньою передачею. «17 найцінніших картин Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото та Мантеньї, викрадених із міського музею Верони, врятовано завдяки блискучій спецоперації української прикордонної служби та працівників воєнної прокуратури. Злагоджені дії правоохоронців демонструють, що Україна ефективно бореться з контрабандою та корупцією», — написав п. Порошенко у Facebook. Пізніше у Адміністрації Президента уточнили, що вже проведено мистецьку експертизу та встановлено, що ці картини — оригінальні.
Петро Цигикал, директор Департаменту оперативно-розшукової діяльності ДПС, повідомив, що операція, яку здійснили правоохоронці Італії, мала назву «Близнюки», позаяк у крадіжці цих творів були задіяні брати, один із них був охоронцем у музеї. Злочинці імітували напад на охорону та здійснили крадіжку. Вони виконували замовлення, яке отримали з Росії, ймовірно, від одного із приватних колекціонерів із Чечні. Загальна вартість цієї колекції перевищує 16 млн EUR.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply