Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Місто без Wi-Fi

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Місто без Wi-Fi

У невеликому містечку Ґрін-Бенку (штат Техас) оселилися десятки американців, котрі мають алергію на електромагнітні сигнали. Вони називають себе Wi-Fi-біженцями, тому що в цьому місті Wi-Fi — заборонено, як і стільниковий зв’язок, телебачення та радіопередачі.

Спочатку цю зону було створено, щоб захистити найбільший у світі повноповоротний параболічний радіотелескоп Національної радіоастрономічної обсерваторії, діаметр антени якого становить понад 100 м. Він досліджує радіохвилі, які випромінюють комети, планети, пульсари, далекі галактики й ранній Всесвіт. Бездротові мережі є небезпечні для функціонування його унікального обладнання.
Тепер Ґрін-Бенк захищає й людей, надчутливих до електромагнітного випромінювання. Торік у «чисте» місто переїхали 36 Wi-Fi-біженців, а загалом там уже мешкає 147 осіб. Люди перебираються сюди, тому що більше не можуть залишатися у високо технологічному суспільстві. Їхня хвороба проявляється по-різному. Наприклад, Дебора Куні каже, що відчувала, як «повільно отруюється» через Wi-Fi-роутер, установлений у сусідньому будинку. «Я чула постійне дзижчання у вухах. Не могла спати й увесь час почувалася хворою», — каже жінка.
Інша біженка – Діана, – розповідаючи про своє колишнє життя в Айові, згадує біль, що ніколи не припинявся: «Якщо хтось поруч зі мною користувався телефоном або пристроєм із Wi-Fi, у мене починалася агонія. Але коли я переїхала в Ґрін-Бенк, нездужання зникло».
Фахівці вже тривалий час вивчають шкідливість впливу Wi-Fi-випромінювання і стільникових телефонів на людину. Наприклад, іспанський фонд Vivo Sano подає дані про масштаби випромінювання, якому піддається молоде покоління. За даними фонду, зараз дитина від трьох до 16 років зазнає понад 10 тис. годин впливу випромінювання від бездротових пристроїв.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply