Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 20, 2019

Міст за проектом да Вінчі

Автор:

|

Листопад 08, 2012

|

Рубрика:

Міст за проектом да Вінчі

У Стамбулі над затокою Золотий ріг, яка розділяє європейську частину міста на північну та південну, побудують міст за проектом Леонардо да Вінчі. Усіх пропорцій споруди, закладених італійським майстром, буде дотримано, однак при його зведенні будуть використовувати сучасні технології. Протяжність моста заввишки близько 25 м і завширшки 10 м складе 220 м.

Проект, що розроблявся міжнародною командою фахівців три роки, цілком фінансуватиметься на гроші приватних спонсорів без залучення бюджетних коштів. Місцева влада вже затвердила проект, однак про те, коли почнеться будівництво, наразі не повідомляють.
Проект Леонардо да Вінчі датується 1502 роком — саме тоді султан Османської імперії Баязид II вирішив побудувати міст над затокою, однак пропозиція да Вінчі не підійшла. Через майже п’ять століть до концепції італійського майстра Відродження звернулися в Осло: 2001 року там була збудована зменшена версія моста Леонардо. Після цього в Туреччині вирішили відтворити оригінальний проект. Зараз над бухтою Золотий ріг, що впадає в протоку Босфор, перекинуто чотири мости, але один із них не використовується.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...