Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Малюнок Воргола — за п’ять доларів

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Малюнок Воргола —  за п’ять доларів

Британський бізнесмен Енді Філдс на благодійному розпродажі в Лас-Веґасі придбав за 5 USD невідомий раніше малюнок культового американського художника Енді Воргола, вартість якого оцінюється 1,5—2 млн USD. Пан Філдс, мандруючи по США зі своїми друзями, купив у околицях Лас-Веґаса на гаражному розпродажі кілька малюнків. Серед них була й робота Воргола.

Енді Філдс виявив цей малюнок, коли вирішив уставити «витвори мистецтва» в нові рамки. Це був портрет чоловіка з яскраво-червоними вустами, яким після більш пильного вивчення виявився американський співак Руді Велі, популярний в 1930-х рр. За словами п. Філдса, він «прочитав стиль Воргола по губах намальованого ним артиста». Колекціонер відніс малюнок до оцінювача, і той підтвердив припущення бізнесмена: робота, яка дісталася британцеві всього за 5 USD, коштує понад 2 млн USD.

Як розповів п. Філдс, цей малюнок Воргол намалював, коли йому було 10—11 років. Тоді майбутній майстер поп-арту ще не вмів «штампувати, як треба», однак риси, що сформували унікальний стиль художника, помітно навіть у ранніх роботах. Незважаючи на таку удачу, британець не має наміру продавати раритет. Принаймні протягом найближчих років. Енді Філдс планує віддати цю роботу в художній музей, аби всі охочі могли нею помилуватися. Не відомо, як відреаґував на цю новину колишній власник унікального малюнка. Цей витвір він одержав від родички, яка була знайома з Ворголом. Пан Філдс уважає, що жінка сховала неймовірно цінний малюнок за однією з дешевих картин.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...