Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Голови воїнів повернулися додому

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Голови воїнів повернулися додому

Французький уряд повернув Новій Зеландії 20 муміфікованих голів воїнів маорі, які зберігалися у музеях Франції понад 200 років. Цій події передувала тривала й не надто успішна кампанія новозеландської влади: на неодноразові прохання про передачу експонатів французи відповідали відмовою. Зокрема, 2007 року французьке Міністерство культури заблокувало вивезення об’єктів, що були частиною експозиції Музею природної історії в Нормандії.

Тепер же Фредерик Міттеран, міністр культури Франції, заявив, що передача голів ознаменувала закінчення колоніальної історії і поклала початок дружби та поваги між країнами.

Маорі — корінне населення Нової Зеландії — вважали, що муміфікація голів дозволяє обез­смертити душі померлих. Голови аборигенів були привезені в Європу у XVIII і XIX ст. Муміфіковані голови ввійшли в моду серед європейських колекціонерів. За словами істориків, деякі маорі, імовірно, були вбиті заради їхніх мальовничих татуювань. В останні роки голови воїнів-маорі були доставлені назад на батьківщину з музеїв Шотландії, Нідерландів і США. Також три експонати повернув у Нову Зеландію Національний музей у Ліверпулі.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply