Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Ґрізлі загриз туриста

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Ґрізлі загриз туриста

У національному парку Деналі (штат Аляска) ведмідь ґрізлі напав на туриста, унаслідок чого той помер. Маршрут чоловіка пролягав уздовж річки Токлат, що протікає територією національного парку. Дорогою мандрівник побачив ведмедя й, вирішивши його сфотографувати, підійшов до звіра на дуже близьку відстань — менш ніж 45 м. Судячи зі знімків, виявлених у фотокамері жертви, спочатку ведмідь не виявляв жодної аґресії. Турист міг безперешкодно фотографувати його протягом щонайменше восьми хвилин, перш ніж ґрізлі атакував.

Про напад стало відомо після того, як інші туристи знайшли покинутий наплічник, а також побачили клапті одягу та кров. Працівники парку облетіли місце події на гвинтокрилі й виявили ймовірного вбивцю — самця ґрізлі, що стеріг людські останки. Ведмедя довелося пристрелити. Тіло хижака відправили на розтин, аби упевнитися, що то саме він загриз туриста. Особу загиблого чоловіка встановлено, проте його ім’я наразі не розголошують.

Представники національного парку стверджують, що це — перший смертельний випадок за участю ґрізлі за всю історію цієї природоохоронної території. Особливий статус Деналі отримав 1917 року. Щороку в національному парку буває понад мільйон туристів. Для того, щоб отримати дозвіл відвідати парк, усі бажаючі проходять інструктаж щодо того, як поводитися в разі зіткнення з ґрізлі. Зокрема, не рекомендується підходити до тварин на відстань, меншу за 400 м. У присутності ведмедів не потрібно робити різких рухів, кричати чи намагатися втекти. У разі, якщо ґрізлі спробує підійти ближче, туристам рекомендують повільно відступати назад.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...