Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Enterprise уже в музеї

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Enterprise уже в музеї

Американський шаттл Enterprise був доставлений на музей-авіаносець Intrepid у Нью-Йорку. Наприкінці квітня він виконав демонстраційний політ над Нью-Йорком на спеціально обладнаному літаку та приземлився в аеропорту імені Джона Кеннеді. Увесь цей час інженери NASA знімали космічний човник із літака й займалися його підготовкою до встановлення в музеї.

Intrepid — плавучий музей військової авіації та космонавтики США — був створений на однойменному авіаносці 1982 року. Сам військовий корабель брав активну участь у Другій світовій війні.

Загалом було побудовано шість човників — Enterprise, Columbia, Challenger, Atlantis, Endeavour і Discovery.

У NASA Enterprise має умовне позначення OV-101. Він був сконструйований компанією Rockwell International і переданий NASA в січні 1977-го. Шаттл ніколи не літав у космос — його було призначено для відпрацювання посадки й інших випробувань із метою вдосконалення інших шаттлів. У NASA планували переобладнати Enterprise у діючий космічний корабель, але через високу вартість проекту від нього відмовилися. Після випробувань шаттл частково розібрали. Потім Enterprise переробили на виставковий експонат і демонстрували у Франції, Італії, Великій Британії та Канаді. 2003 року Enterprise увійшов до експозиції Національного музею авіації та космонавтики.

Після закриття програми NASA Space Shuttle 2011 року всі шатли займуть призначені для них місця в американських музеях. Шаттл Discovery був доставлений 18 квітня ц. р. із мису Канаверал у Вашинґтон, де вже зайняв почесне місце в Національному музеї авіації та космонавтики Смітсонівського інституту.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply