Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Єлизавета ІІ почала складати повноваження

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

Єлизавета ІІ почала складати повноваження

Британська королева Єлизавета II оголосила, що починає процес передачі своїх повноважень принцу Чарльзу. Одночасно із цим вона вирішила значно скоротити кількість своїх зарубіжних візитів. До прикладу, уперше за 40 років Єлизавета II пропустить зустріч глав Британської співдружності, яка відбудеться на Шрі-Ланці в листопаді ц. р. Королеву там представлятиме принц Вельський.

Починаючи з 1973 року Єлизавета II не пропускала жодної подібної конференції. Не відомо, чому Її величність вирішила скасувати поїздку цього разу, однак представники Букінгемського палацу поспішають запевнити громадськість, що 87-річна королева чудово почувається, попри те, що цьогоріч їй довелося побувати в лікарні через шлункове захворювання. Тим часом, стан чоловіка Єлизавети ІІ 92-річного Філіпа, герцога Единбурзького залишає бажати кращого. Можливо, рішення королеви пропустити зустріч голів Співдружності зумовлене саме цим.
Число своїх закордонних поїздок Єлизавета II зменшила ще торік, передавши цю почесну місію іншим членам королівської сім’ї. Скасування листопадової поїздки на Шрі-Ланку повинне показати, наскільки дружина принца Філіпа готова передати свої повноваження синові Чарльзу й онукові Вільяму.
Перебіг цього процесу буде поступовим. Коли королева не зможе провадити активний спосіб життя, значна частина її обов’язків ляже на плечі принца Чарльза. Утім, не варто чекати, що Єлизавета II, подібно до нідерландської королеви Беатрікс, в один день зречеться престолу.
Кількість британців, які вважають, що королева Єлизавета II повинна відректися від трону на користь спадкоємного принца Чарльза, зросло, хоча більшість опитаних, як і раніше вважає, що вона має правити довічно. «За результатами опитування, проведеного сайтом YouGov, 53 % респондентів наполягають, що 87-річна королева має залишатися на троні до кінця життя. У березні це число становило 64 %», — ідеться в повідомленні.

До слова
Англійські історики знайшли перлину, яка, імовірно, належала англійській королеві Марії І Тюдор (1516-1558), старшій доньці Генріха VIII, що ввійшла в історію як Марія Кривава. Прикрасу, близько десяти років тому продану на аукціоні за 155 тис. GBP, королеві подарував її чоловік Філіп II, король Іспанії. Коштовність Марії I вважається третьою за величиною у світі серед округлих перлин правильної форми. Вона сягає 3,6 см у діаметрі й важить близько 16 г. Зараз перлина належить дилеру компанії Symbolic & Chase, який купив її як прикрасу XVIII ст. Про колишніх власників перлини нічого не відомо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply