Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Чи стане принцеса королевою?

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Чи стане принцеса королевою?

Якщо в принца Вільяма та герцогині Кембриджської Кетрін народиться донька, вона може й не успадкувати трону через судовий позов, поданий у Канаді щодо зміни порядку престолонаслідування. У разі задоволення позову це означатиме, що коли в сім’ї першою з’явиться на світ донька, вона буде змушена поступитися правом на престол молодшому братові.

Позов до Вищого суду Квебека подали професори Женев’єва Мотард і Патрік Тейллон, експерти з конституційного права в університеті Лаваля у Квебеку. Зокрема, вони стверджують, що канадський уряд діяв неконституційно, не отримавши схвалення кожної з десяти провінцій країни, перш ніж погодитися на зміни закону про престолонаслідування. Розгляд їхньої справи, який, як очікується, триватиме від шести місяців до п’яти років, загрожує звести нанівець зусилля лідерів Співдружності націй зі швидкої зміни закону.
У жовтні 2011 року на саміті Співдружності націй в австралійському Перті Девід Кемерон, прем’єр-міністр Великої Британії, і прем’єр-міністри 15 інших країн Співдружності націй, зокрема Канади, загалом погодилися на зміни закону про престолонаслідування, скасувавши право переходу престолу в першу чергу до спадкоємців чоловічої статі. При цьому вони відзначили необхідність подальших погоджень усередині кожної країни.
Прем’єр-міністри погодилися надати гарантії щодо того, що якщо першою дитиною Вільяма та Кейт буде донька, вона стане королевою, навіть якщо в неї будуть молодші брати. Урядовці також дали згоду на скасування заборони на шлюб з особами католицького віросповідання для тих, хто перебуває в черзі на престол, однак, тим не менше, католик усе одно не зможе стати монархом. У Великій Британії Акт про престолонаслідування, що приводить у дію реформи, був ухвалений як закон у квітні ц. р. Але документ не набуде чинності, якщо всі 16 країн Співдружності не погодяться на ті ж зміни за наказовим актом заступника прем’єр-міністра Ніка Клегга як лорда-голови Таємної ради.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply