Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Човен, якому не менше за 500 років

Автор:

|

Липень 25, 2012

|

Рубрика:

Човен, якому не менше за 500 років

У Запоріжжі, біля острова Хортиця, учені знайшли човен, якому, за попередніми підрахунками, 500 років. Судно ще торік помітили в руслі Старого Дніпра фахівці підводно-археологічної експедиції Національного заповідника «Хортиця». Відтоді науковці розпочали процес його дослідження. Увесь цей час вони з’ясовували можливість підняття човна на поверхню.

Стародавній транспорт підняли й доправили до ангарів для точного визначення дати його побудови. За словами археологів Національного заповідника «Хортиця», це — так званий човен-однодеревка завдовжки 8 м і завширшки 1 м. Його зроблено зі суцільної деревини — дуба.

На перший погляд, вік човна сягає приблизно 500 років. Археологи припускають, що його могли використовувати і стародавні слов’яни, тоді «однодеревка» може налічувати й 1 000 років. Точна дата виготовлення човна стане відомою після радіовуглецевого аналізу, який триватиме близько півроку. Після того розпочнеться період дворічної консервації артефакту й передача його до Музею судноплавства, який було відкрито на острові Хортиця.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply